BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pozor na túto časť tela pri opaľovaní! Pigmentové škvrny sa na nej robia najčastejšie a najrýchlejšie!
zdroj: SAMphoto

Pozor na túto časť tela pri opaľovaní! Pigmentové škvrny sa na nej robia najčastejšie a najrýchlejšie!

Pigmentové škvrny dokážu potrápiť mnoho žien. Dá sa im ale vyvarovať?

Pigmentové škvrny. Strašiak mnohých, mladých i starších žien. Okrem genetickej predispozície je mnoho iných dôvodov, prečo vznikajú. Dobrou správou však je, že sa im môžete vyvarovať. Ako?
V prvom rade si treba konečne uvedomiť, že príčinou vzniku pigmentových škvŕn je nadmerné a časté opaľovanie sa. A hlavne bez dôkladnej ochrany. Najčastejšie sa vyskytujú práve na miestach, ktoré sú často vystavované slnku, ako ruky, či brada, ramená. Tiež si treba dať pozor na hormonálne zmeny, najmä počas tehotenstva a užívanie antibiotík počas leta. I toto všetko sa neskôr môže pričiniť o tento neestetický problém, ktorý sa veľmi ťažko odstraňuje.
No veľký pozor si dajte i na parfumy. A ich používanie v lete. I tie môžu narobiť neplechu. Nebezpečným je hlavne obsah olejov v nich, ktoré v kombinácii so slnečným žiarením napomáhajú vzniku škvŕn.
Namiesto tela si teda striekajte počas horúcich dní parfum len do vlasov, prípadne na oblečenie.

Pozor na túto časť

Okrem spomínaných častí tela je však ešte jedna, na ktorú si treba dať najväčší pozor. Pigmentové škvrny na nej pôsobia veľmi nepekne a tiež sa nedajú ľahko zamaskovať. Zatiaľ, čo na tele ich prekryjete oblečením, na tvári nie... Reč je o okolí vašich pier. Práve toto miesto je často postihnuté pigmentáciou. Dôvod je prostý. Pri nanášaní opaľovacieho krému si niekedy zabudneme natrieť plochu pod nosom a okolí pier. Preto aj ženy, ktoré dbajú na používanie krému s vysokým UV faktorom občas rozmýšľajú, prečo aj ony majú tento problém. Myslite na to, keď sa najbližšie vyberiete na lehátko.

Prevencia

Ak má niekto predispozíciu na pigmentové škvrny, nemusí okamžite vešať hlavu a čakať, kým prídu. Dnes existuje rad výskumov, ktoré dokazujú, že zmeniť svoju „budúcnosť“ v tomto smere môžete. Veľmi účinným je napríklad nápoj z čistého, 100% hydrolyzovaného kolagénu. Na ten nedajú dopustiť mnohé svetové celebrity ani odborníci. Okrem toho, že kolagén vyživuje kosti a kĺby, v kombinácii s vysokým obsahom vitamínu C dokáže s pleťou hotové zázraky.

No napriek tomu, že medicína robí pokroky každým dňom, odstraňovanie škvŕn je stále veľkým problémom. Ako sme už spomínali, nie je to nemožné. Ale vyžaduje si to trpezlivosť, občas i niekoľko mesiacov, a celkom slušný finančný obnos. Pomôcť si môžete krémami na škvrny alebo chemickým peelingom či laserovým odstraňovaním.

Ale hlavne, nepodceňujte silu krému s vysokým UV faktorom. Možno sa opálite pomalšie, ale zaručene bezpečnejšie. 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio