BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Som rada, že nevidím, čo sa deje doma, keď tam nie som
zdroj: beauty.sk

Som rada, že nevidím, čo sa deje doma, keď tam nie som

Hovorím si vždy, keď potrebujem na chvíľku odbehnúť z domu a Bohuško (frajer) ostáva s Mišom sám.

Začína ich "chlapská párty", ktorá nemá pravidlá, systém, ani hlavu ani pätu - nemá nič, čo matka, ktorá je poctivo na materskej dennodenne buduje.

Deň mamy a dieťaťa má - aspoň u nás - nejaký systém. Budíček, raňajky, hráme sa, spíme, obedujeme, hráme sa, spíme.. hráme sa.... Bábo je zvyknuté, má svoj zabehnutý systém, je spokojné, nevymýšľa (zatiaľ) a je šťastné. No v momente, kedy tento systém padne, bábo je ešte šťastnejšie a ja som na infarkt.
Vždy, keď potrebujem odísť (lekár, kaderník, nákup), nechávam inštrukcie, čo majú chlapci robiť. Chlapci sa tvária, že mi rozumejú, ale pritom už dopredu vedia, že si urobia vlastný plán hry. Doteraz som písala Bohuškovi správy každých 5 minút - čo robia, čo sa deje a ako im to ide. Bohuško so mnou vždy vybabre a odloží si telefón tak, aby ho nevidel a nepočul. Zvykla som si. Už nepíšem, poslušne čakám, kedy mi pošle hlásenie on (aj keď mám chuť ho za toto zabiť).

Ja viem, že on sa o neho vždy krásne postará, len keď to niekedy vidím, chytajú ma jemné pochyby. Keď som ich nechávala naposledy samých (šla som po štyroch mesiacoch ku kaderníkovi) - mala som tú česť vidieť, ako spolu raňajkujú - teda, Bohuško kŕmil Miša. Spravil mu kašu a začal ho kŕmiť.
Pýtam sa: "Bohuško, aj si skúsil, či to nie je ešte vrelé?"
Bohuško: "Jaj, nie. (až teraz ochutnal kašu) Ale nie je."
Dáva mu čaj z termopohárika (nepriehľadného).
Bohuško: "Nechce piť"
Ja: "Nenalial si mu doňho čaj. Dávaš mu do úsť prázdnu fľašku."
Bohuško: "Aha."

A s týmto pohľadom odchádzam z domu a nie je mi všetko jedno. Takže asi je lepšie nevedieť a nevidieť, čo a ako robia. Podstatné je jedno - vráť mi ho živého, zdravého, celého, nepokazeného. A vždy, keď sa vrátim, dieťa je šťastné, že sa jašilo s ockom, ocko je šťastný a hrdý, ako to krásne zvládli a ja som najšťastnejšia - obaja žijú a ja mám mega vlasy...

Buba

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio