BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Najhoršie dôvody, pre ktoré sa ľudia stále berú: Je toto i váš prípad?
zdroj: Pixabay.com

Najhoršie dôvody, pre ktoré sa ľudia stále berú: Je toto i váš prípad?

Nie všetky svadby sú z lásky...

Strach začínať nanovo

Niektoré páry, ktoré sú spolu viac ako desať rokov sa dostanú do fázy, kedy si vlastne nevedia predstaviť, že by všetko to hľadanie, randenie, zoznamovanie sa s rodinou, priateľmi, spoznávanie a učenie sa na druhého, mali jednoducho začínať odznova. Či už pre akúsi pohodlnosť alebo strach z niečoho nového. Ale vstupovať práve z tohto dôvodu do manželstva je jedno z najhorších rozhodnutí, aké môžete v živote urobiť. Nejde tu len o vás, ale i o vášho partnera. Ak cítite, že niečo nie je v poriadku a dúfate, že práve takýto krok to môže zachrániť, tak čoskoro zistíte, že ste sa mýlili. Samozrejme, niektorým ľuďom to môže vyjsť, ale... Nerobte zásadné životné rozhodnutie len kvôli strachu. Aj tak vás to raz dobehne.

Zotrvačnosť

Rovnako veľkým problémom je i to, ak niekto zostáva s partnerom len zo zotrvačnosti. V podstate takmer pre tie isté problémy ako v predchádzajúcom bode, ale navyše je tu aj akýsi strach o toho druhého. Lenže občas je nevyhnutné byť sebecký. Možno raníte niekoho city, ale práve v takýchto momentoch musíte myslieť na seba a svoje potreby. Je to predsa váš život. Nezostávajte s niekým len zo zotrvačnosti. Tiež sa vám to nevyplatí.

Samota

No a najväčším strašiakom mnohých ľudí je to, že sa boja, že zostanú „na ocot“. Uvedomujú si, že to, čo majú so súčasným partnerom nie je ani zďaleka ideálne, ale i tak sa s tým zmieria. Lebo strach z toho, že zostane človek sám je jednoducho veľký. Ale všetko sa dá prekonať. Len treba nabrať odhodlanie a odvahu. Manželstvo zo strachu zo samoty je naozaj veľmi, veľmi zlým nápadom.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio