BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Poznáte potreby vášho bábätka? Týchto 6 pravidiel vás naučí správne prať detské oblečenie
zdroj: unsplash.com

Poznáte potreby vášho bábätka? Týchto 6 pravidiel vás naučí správne prať detské oblečenie

Vyskúšajte cenné rady, ktoré určite ocení každá novopečená mamička.

Jednoduché triky, vďaka ktorým bude oblečenie vášho drobca čisté a voňavé bez podráždenia.

Práčka a prvé pranie

Pred prvým praním všetkého detského oblečenia si dajte tú námahu a vyčistite vašu práčku zvnútra. Použiť môžete aj prípravok na čistenie práčok, ktorý kúpite bežne v obchode. Dôkladne však práčku vypláchnite. 

Perte podľa štítkov

Pri teplote platí veľmi jednoduché pravidlo - riaďte sa pracími symbolmi na oblečení. Netreba zbytočne testovať odolnosť detských vecí. Nemusíte nutne všetko vyvárať či sterilizovať.

Špeciálny prací prostriedok

Ideálne je použiť vždy pri každom praní detskej bielizne špeciálny prostriedok, ktorý je na to určený. V obchodoch nájdete široký výber týchto extra prostriedkov. Detská pokožka je veľmi jemná a citlivá, preto prípravky, ktoré sú vhodné pre vás nemusia sadnúť aj vášmu drobcovi. Dnes už novorodeniatka trpia rôznymi ekzémami a kožnými chorobami. 

unsplash.com

Vyhnite sa aviváži

Na detské oblečenie sa použitie aviváže neodporúča. Pre bábätko je to iba chemický prostriedok navyše, z ktorého sa môže vysypať alebo horšie, vypestovať si kožnú chorobu, Ak vám ide iba o zmäkčenie bielizne, použite žehličku, ktorá má na oblečenie rovnaký zmäkčujúci účinok. Používanie aviváže by ste nemali zaviesť skôr ako bude mať bábätko pol roka. 

Nezabudnite na dôkladné pláchanie

Všetko detské oblečenie nechajte poriadne vypláchať, aby ste naozaj odstránili všetky zvyšky čistiaceho prostriedku. Ak si myslíte, že vaša práčka neplácha najlepšie alebo neviete ako, zvoľte pláchanie naviac. Chcete predsa mať istotu, že všetko ste urobili správne. 

Separovanie je obzvlášť dôležité

Väčšina mamičiek si potrpí, všetko oblečenie triedi a detské dáva zvlášť. To však nemusíte. Ak nenaplníte celú práčku detským oblečením, nemusíte sa trápiť. Pokojne prihoďte v rovnakej farbe aj vaše oblečenie. Dávajte ale pozor. Detské oblečenie by ste nemali prať spolu s vašou spodnou bielizňou a extrémne špinavým oblečením.

Najnovšie z kategórie: Tehotenstvo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio