Beauty.sk Beauty.sk

Trápi vás zlá pleť či prebytočné kilá? Odpoveďou sú správne potraviny
zdroj: unsplash.com

Trápi vás zlá pleť či prebytočné kilá? Odpoveďou sú správne potraviny

Tieto potraviny vás vrátia opäť do tej správnej formy.

Problematická pleť

Ryby, konkrétne losos, ktorý je bohatým zdrojom proteínov, no obsahuje dôležité omega - 3 mastné kyseliny. Tie sú veľmi dôležité, preto nesmú chýbať v našom jedálničku. Ryby tiež zastávajú významnú úlohu v boji proti rôznym zápalom a chránia našu pleť pred starnutím. Prispievajú k pokojnému spánku, čo sa samozrejme odzrkadlí na krásnej, oddýchnutej pleti. Pitný režim je pre pleť veľmi dôležitý, no priaznivé účinky na pleť má aj zelený čaj. Pomáha vyplavovať toxíny a bojovať proti zápalom. Obsahuje dôležité katechíny, ktoré pomáhajú prekrvovať pleť a zanechávajú ju hydratovanú a pružnú. Chráni nás pred škodlivým UV žiarením a pôsobí pozitívne ako prevencia rakoviny kože.

unsplash.com

Prebytočné kilá

Melón je najvyhľadávanejším ovocím počas letných horúčav a mnohí si bez neho nedokážu túto sezónu ani predstaviť. Obsahuje veľké množstvo vody, ktorá dostatočne osvieži a je tiež prospešný aj pre naše zdravie. Pri prekyslenom organizme pomáha dehydrovaným obličkám a prečisťuje hrubé črevo. Okrem toho obsahuje iba veľmi malé množstvo kalórií, čo z neho robí dokonalú letnú pochúťku. Čučoriedky obsahujú veľmi veľa antioxidantov a vitamínov. Doprajte si ich však surové alebo v chutnom smoothie. A v neposlednom rade nevynechajte ani grapefruity, ktoré fungujú aj ako spaľovač tukov. 

Vlasy bez lesku

Bataty alebo inak nazývané sladké zemiaky rozhodne patria medzi najzdravšie potraviny. Okrem vysokého obsahu vitamínov A, B, C, E, obsahujú tiež veľké množstvo železa a betakaroténu. Nielenže sú zdravé, ale ponúkajú nekonečne veľa možností na prípravu. Ďalšou chutnou potravinou je špenát. Vitamínová bomba obsahuje veľké množstvo vitamínov a antioxidantov. Jeho pozitívne účinky ocenia nielen vaše vlasy, ale aj vlasová pokožka a tiež vaša pleť. Keďže priaznivo vplýva na vlasovú pokožku, tak ovplyvňuje vlas už od korienka.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Fun rádio