BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Prvý infarkt za mnou
zdroj: beauty.sk

Prvý infarkt za mnou

Prekonala som ho pred pár hodinami, ale trasie ma stále.

Celý deň si hovorím: "O čom napíšem blog?" Nič také zaujímavé sa tento týždeň nestalo. Mišo ako keby ma počul (a keďže vie čítať myšlienky, tak ma počul) a postaral sa mi o tému.
Mamy vedia, že si dvere na záchode - v istom momente života svojho dieťaťa - prestali zatvárať.

- počujú, čo dieťa robí
- dieťa nereve, že mama sa zavrela
- keby sa aj zavrela, do 10 sekúnd jej bude to dieťa vrieskať za dverami takými decibelmi, že ich tak či tak radšej nakoniec otvorí

Všetko mám doma zabezpečené tak, aby sa Mišovi nič nestalo. Nebezpečné veci sú hore v skrinkách, všetky chemikálie dokonca zavreté v komore, skrátka, aby bolo dieťa mimo nebezpečenstva. Ale Mišo je múdrejší ako ja. Opäť mi raz dokázal, že mi to nepáli až tak, ako si myslím.
Len čo som sa postavila zo záchoda a umývala si ruky, on preletel k záchodu a strčil ruku dnu - rovno do toho čistiaceho gélového kvietku, ktorý sa vytlačí dnu do misy. Ja som sa k nemu samozrejme rovno rozbehla, ešte s mydlom na rukách, ale on bol rýchlejší a strčil si ruku do úst. Okamžite som ho celého vopchala do umývadla, umývala ruky a vyplachovala mu ústa, on samozrejme vrieskal, lebo nechápal, čo mama robí, keď on spokojne robil "mňam-mňam".

Už keď bol poloutopený z môjho umývania, došla druhá vlna paniky - môže sa otráviť? Čo mám robiť? Kde je najbližšia pohotovosť? (Bývam rok v Bernolákove a netuším, kde je najbližšia detská pohotovosť.)

Volala som mamine, čo robiť.
Volala som svokre, čo robiť.
Volala som sestre, čo robiť.
Volala som mojej kamoške Vande, čo mám robiť.

Volala som preto, lebo ruky sa mi triasli tak, že som nevedela ani vygoogliť, kde je najbližšia detská pohotovosť. Nevedela som v strese ani zistiť, číslo na nejakú linku, kde by mi povedali, či je vôbec potrebné ísť na pohotovosť, alebo je to v poriadku.


No nič, chytila som mokrého Miša pod pazuchu, šupla ho do auta a vybrala sa na Kramáre na pohotovosť. Medzitým mi ale Vanda poslala číslo na nejaký "toxikologický ústav", či také niečo. Tak som tam zavolala, veľmi milý pán sa ma spýtal, čo to Mišo presne zjedol a s najväčším kľudom mi povedal: "Pani zlatá, pokoooj, otočte auto a choďte domov, nič s ním nerobte, všetko je v poriadku, nesnažte sa, aby to vyvrátil ani nič podobné. Nič mu nie je, akurát vám bude chvíľu synček voňať."

A synček iba nechápal, prečo sedí mokrý v aute, bez topánok a prečo ma trasie jak drahého psa. Chudák, kúpala som ho asi pol hodinu, aj zaspal pekne, ale stále vonia ako záchod.
Teraz už viem, že musím urobiť 3 veci:

- vyzistiť, kam volať a kam ísť v prípade nejakej ďalšej katastrofy - lebo tých nás čaká ešte asi dosť
- chvíľu nepoužívať tie blbosti do záchoda
- urgentne si idem dať víno, lebo nič iné na nervy doma nemám!

Buba

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio