BEAUTY.sk BEAUTY.sk

3 spôsoby, ako sa zaručene zbavíte stresu
zdroj: unsplash.com

3 spôsoby, ako sa zaručene zbavíte stresu

Stres a úzkosť čoraz častejšie trápia dnešnú spoločnosť. Takto si s tým rýchlo poradíte.

1. Spievanie

Dokonalý spôsob, ktorý zamestná vašu myseľ a upokojí rozbúrené myšlienky. Ak nevynikáte talentom, nechajte si spev na doma, keď budete osamote. Je vedecky potvrdené, že spievanie má pozitívny vplyv na náš život. Upokojí myseľ, zlepší náladu či dokonca posilní imunitný systém. Náš hlas má skutočne liečivú silu. Spolu s hlasivkami sa totiž uvoľňujú aj emočné bloky. Človek, ktorý si spieva, je zdravší, vyrovnanejší a bezstarostnejší. Preto ak pociťujete väčší stres ako obvykle, začnite deň vašou obľúbenou pesničkou a všetko bude jednoduchšie. 

unsplash.com

2. Opisovanie

Aj keď to možno znie zvláštne, ale detailné opisovanie bežných vecí, ktoré sa okolo vás nachádzajú, má upokojujúce účinky. Tento spôsob veľmi dobre funguje a pomôže vám skrotiť aj ten najväčší stres, ktorý aktuálne prežívate. I keď je celý proces veľmi jednoduchý, výsledok vás prekvapí. Stačí ak sa obzriete okolo seba a budete si v duchu opisovať, čo sa tam nachádza. Napríklad ak sedíte za svojim pracovným stolom, vymenujte všetky predmety, ktoré sa na ňom nachádzajú aj s tými najmenšími detailmi. 

3. Konverzácia

Posledným a tiež veľmi účinným spôsobom je konverzácia s niekým. Zamestná váš mozog natoľko, že zabudnete na to, čo vás ťaží a stresuje. Tiež sa z vášho podvedomia vyplavia vaše negatívne pocity a myšlienky. No funguje iba vtedy, ak sa do konverzácie s niekym skutočne ponoríte. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio