BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Zdravá káva? Ak ju budete piť takto, prinesie vášmu telu veľa benefitov
zdroj: Pixabay.com

Zdravá káva? Ak ju budete piť takto, prinesie vášmu telu veľa benefitov

Káva je síce zdravá. Ale iba ak ju pijete takto...

Je vedecky dokázané, že káva je zdravá. Plná antioxidantov a dokonca pomáha pri spaľovaní. Jedna šálka voňavej kávy pred tréningom nakopne váš metabolizmus a cvičenie môže byť oveľa efektívnejšie. Ale pozor si treba dať na to, ako a hlavne s čím ju pijete.

DAJTE STOPKU TOMUTO

Ak si s obľubou pridávate do kávy cukor, tak v momente sa z nej vytrácajú všetky benefity. A je jedno, či volíte biely, hnedý cukor či umelé sladidlo. Jedinou prijateľnou náhradou je stévia. Ale možno by nebolo na škodu a hlavne pre zdravie prospešné, aby ste sa naučili piť kávu bez sladidiel.

Obmedziť alebo vynechať by ste však mali i mlieko. Tiež je jednou prijateľnou náhradou (ak teda chcete vyťažiť z benefitov kávy maximum) mandľové mlieko, ktoré je zároveň i najzdravšie. O tom, že smotany, áno, i tie nízkotučné, by mali byť tabu, hádam písať nemusíme.

Na kvalite záleží

Rovnako, ako na tom, či pridáte do kávy cukor a mlieko, záleží samozrejme i na kvalite tohto populárneho nápoja. Pri nákupe si prečítajte dôkladne, akým spôsobom je káva spracovaná. Najlepšou voľbou je organická káva. Len tak budete mať istotu, že vaša šálka je naozaj plná zdravého nápoja.

Skúste ju s týmto

Ak predsa len neviete piť čistú čiernu kávu, vyskúšajte drobné experimenty. Napríklad si pridajte do kávy kakao. Samozrejme kvalitné. Dodá je sladšiu chuť a hlavne zvýši množstvo antioxidantov. Vyskúšať môžete napríklad i škoricu. Ale pozor, nie škoricový cukor! Škorica v káve znižuje cholesterol v krvi i hladinu glukózy v tele. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio