BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Akné na chrbte? Takto sa ho môžete navždy zbaviť
zdroj:

Akné na chrbte? Takto sa ho môžete navždy zbaviť

Nenechajte si pokaziť leto týmto nepríjemným problémom.

I na iných častiach nášho tela, ako len na tvári, nás dokáže akné poriadne potrápiť. Najčastejším miesto, kde sa tiež vyskytuje, je práve chrbát. A práve toto miesto sa ošetruje najťažšie, keďže prístup je komplikovanejší. Ale i tak sa môžete zbaviť akné na tejto partii tela rýchlejšie, než by ste čakali.

Nájdite príčiny

Pre začiatok je veľmi dôležité uvedomiť si, čo je vlastne príčinou vzniku akné práve na chrbte. Tých môže byť niekoľko, od zlej životosprávy, po hormonálne príčiny či používanie nevhodnej kozmetiky. Ak máte dávno po puberte, ale i napriek tomu vás akné poriadne a dlhodobo trápi, najlepšie je zájsť za odborníkom. Najčastejšie ho spúšťaj i potraviny ako sladké, citrusové plody, mliečne veci, ťažké vysmážané jedlá či paradajky. Ak chcete s týmto problémom raz a na vždy skoncovať, nekompromisne vyraďte práve tieto potraviny zo svojho jedálnička. Pitný režim je samozrejmosťou i pri tomto probléme. Takže majte vodu pri sebe a pite a pite...

Pozor na odškrabovanie

Vytláčanie ako také je tabu i na tvári a i na tejto časti. Navyše, veľkým zlozvykom mnohých je odškrabovanie si pupienkov, čo je v podstate to najhoršie, čo môžete urobiť. Hojenie môže dlho trvať, ale tiež si môžete zaniesť infekciu do rany, prípadne vám zostanú na chrbte drobné fliačiky. Ale i tu je dôležitá odborná pomoc. Rovnako ako s pleťou, i s chrbtom môžete zájsť kozmetičke. Tá vám profesionálne ošetrí chrbát a pravidelnou návštevou môže výrazne znížiť akné na chrbte.

Zradná kozmetika

Ako spomíname vyššie, i kozmetika môže mať značný podiel pri tvorbe akné. Pozor si dajte hlavne na silne parfumované výrobky, sledujte dátum spotreby i na dôkladné opláchnutie po namydlení sa v sprche. Do svojej rutiny by ste napríklad mali pridať peeling. Požiadajte priateľa, či niekoho blízkeho, aby vám poriadne naniesol peeling na túto časť tela, nechajte ho chvíľu pôsobiť a následne dôkladne zmyte.  Používajte aspoň 2krát do týždňa.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio