Beauty.sk Beauty.sk

Podľa odborníkov sa každý zamiluje len 3krát v živote. Zakaždým z iného dôvodu
zdroj: Pixabay.com

Podľa odborníkov sa každý zamiluje len 3krát v živote. Zakaždým z iného dôvodu

Áno, len trikrát a dosť. Aspoň to tvrdia psychológovia.

Prvá láska

Tá zväčša prichádza v tínedžerskom veku. Všetko vnímame ružovými okuliarmi. Zamilujeme sa presne tak, ako je to vykreslené v tých najromantickejších filmoch. Všetko si idealizujeme. Sme ochotní uveriť, že je to navždy a všetko tomu prispôsobujeme. Nedostatky toho druhého ignorujeme a rovnako tak i chyby, ktoré často robí. Podľa psychológov nás tento druh lásky má hlavne naučiť, že nielen pohľad na partnera je dôležitý. Rovnaký význam treba pripisovať i všetkému naokolo.

Druhá je najdôležitejšia

A zároveň i tá najťažšia. Naučí nás jedno z najhlavnejších pravidiel lásky a fungujúceho partnerstva - čo dávaš, to dostaneš. Inak povedané, čo vložíš do vzťahu sa ti vráti. Výber nášho druhého partnera sa mnohokrát líši od toho prvého. A to veľmi výrazne. Mnoho ľudí zvykne pre tento vzťah obetovať seba samého, svoje plány, sny. Tieto vzťahy bývajú zároveň i tými najdramatickejšími v našich životoch.

Do tretice všetko dobré...?

Zvyčajne tá tretia "láska" zvykne prísť vtedy, keď to človek najmenej čaká. Nazýva sa i vyspelá láska. Po všetkom, čo sme si vytrpeli z predchádzajúcich vzťahoch sú naše nároky nižšie a preto sa dokážeme bezhlavo zamilovať. V tejto fáze sme schopní akceptovať partnera takého, aký naozaj je a nemáme žiadnu snahu ho meniť na svoj ideál. A rovnako tak nás berie aj on. Tento druh lásky nás naučí hlavne vnímať realitu a stáť nohami na zemi. A hlavne to, že nič nie je dokonalé. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Fun rádio