BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pri ktorých alko drinkoch nemusíte mať výčitky?
zdroj: Pixabay.com

Pri ktorých alko drinkoch nemusíte mať výčitky?

Horúce letné dni mnohých nabádajú k osviežujúcim alkoholickým drinkom. Nie je nič zlé na tom dať si jeden či dva...

Ak si však dávate pozor na celkový jedálny lístok, bojíte sa kalórií alebo o svoju pleť, je predsa len vhodné zvážiť, či vám nejaký ten drink za to stojí. Lebo povedzme si rovno, nič alkoholické neprospieva ani našej postave ani pleti.
Ale keďže sezóna grilovačiek, svadieb či rôznych osláv je v plnom prúde, vybrali sme pre vás tie, ktoré sú takým najmenším zlom a pohárik či max. dva si dopriať môžete. Výnimočne a nie každý deň samozrejme...

Pivo

Divili by ste sa, koľko kalórií je v pive. Ale jedno malé pivko vás nezabije. Vyberajte si radšej dobre vychladenú desiatku pred dvanástkou. A ak chcete mať čo najmenšie výčitky, voľte čierne pivo. Obsahuje vysoké množstvo B12 vitamínu a vlákniny. Tie nájdete síce aj vo svetlom, ale predsa len to tmavé je múdrejšia voľba. Má i vyššie množstvo antioxidantov.

Víno

Červené víno je akýmsi „víťazom“ v súťaži o najzdravší alkohol. Okrem antioxidantov nájdete v pohári vína slušný podiel draslíka, horčíka či železa. O niečo horšie sú na tom biele či ružové vína, pretože tie obsahujú predsa len viac cukru. A ako efektívne piť víno? S ovocím. Vyskúšajte si doma urobiť sangriu, ale vynechajte sladidlo. Nízku kalorickú hodnotu majú i šumivé sekty, i keď tie sú rovnako veľmi bohaté na cukor.

Bloody Mary

A čo voliť z miešaných drinkov? Krvavú Mary. Obsahuje najmenej kalórií, a prekvapivo i zopár užitočných látok. Súčasťou nápoja je i rajčinový džús, ktorý je bohatý na lykopen – antioxidant, ktorý je prospešný pre naše srdce. Taktiež sa v v nápoji nachádza i vitamín A či draslík. Ale i vodka. Myslite na to, keď si ich budete chcieť objednať viac.

Zabudnite na...

Celkovo by ste sa však mali strániť miešaných drinkov. Pôsobia osviežujúco, ale obsahujú i veľké množstvo kalórií i cukru. Okrem rannej opice si môžete byť istá, že celovečerným popíjaním takýchto nápojov si zhoršíte pleť i kilá môžu ísť hore...

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio