BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Máte medzi mužmi najlepšieho kamaráta? Tu je 6 dôvodov, prečo by ste si ho mali rýchlo nájsť
zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Máte medzi mužmi najlepšieho kamaráta? Tu je 6 dôvodov, prečo by ste si ho mali rýchlo nájsť

Okrem najlepšej kamošky potrebujete v živote aj dobrého priateľa, ktorý vám poskytne nový uhol pohľadu na každodenné situácie.

Niekedy sa jednoducho ocitneme v situácii, kedy si nevieme rady a potrebujeme rozlúsknuť oriešok, na ktorý nám nestačí ani naša najlepšia kamoška. Najmä ak sa jedná o vzťahy, poskytujú nám kamarátky stále iba ženský pohľad na vec. Aj to jedným z dôvodov, prečo sa jednoducho oplatí mať medzi mužmi dobrého priateľa, ktorý nám poradí a pomôže, keď to najviac potrebujeme. Muži totiž vnímajú vecí diametrálne odlišne. Kým ženy často podľahnú emóciám, práve muži sú tí, ktorí vedia uvažovať aj v kritických situáciách s chladnou hlavou. Aspoň väčšinou. Pozrime sa preto spoločne na dôvody, prečo je výhodou mať v kruhu najbližších priateľov aj muža.

Úprimnosť nad zlato

Chlapi sa s tým jednoducho nekašlú a povedia vám všetko narovinu. Preto ak stojíte v skúšobnej kabínke a snažíte sa vtesnať do nohavíc o číslo menšich než nosíte obvykle, kamoška vám ich pravdepodobne odobrí, aby nepokazila radosť z nájdeného kúsku. Naopak muž vám dá jasne najavo, čo si o tých kilách vyskakujúcich von z nohavíc myslí. Nebude vás šetriť a pravdu vám  povie priamo, aj keď ju možno nebudete chcieť počuť.

Uhol pohľadu

Kamarátky nás vždy podržia, ak sa potrebujeme vyplakať, postažovať alebo si len tak zanadávať. Nezdá sa vám však, že muži majú niekedy triezvejší pohľad na problémy? Ak si z času na čas vypočujete ich pohľad na vec, možno vám práve názor kamaráta vnukne východisko z neriešiteľnej situácie. Kto vám poradí v oblasti mužov lepšie ako oni sami?

jd-mason-113161
https://unsplash.com/

Tajnostkári

Poznáme to hádam všetky. Pod prísľubom, že "to" nikomu nepovieme, sa dozvieme informáciu. A potom sa prekecneme pred kamoškou, ktorá niečo spomenie sestre a klebety sú na svete. Sme už raz také, potrebujeme všetko vedieť a analyzovať. Ak sa však prekecneš pred mužom, nemusíš sa báť, že by novinky posúval ďalej. Nielenže chlapi nešíria ohováračky, pravdepodobne ani nevenujú plnú pozornosť tomu, čo ste im práve oznámili a o pár hodín to vypustia. 

No drama

Veľa žien by možno súhlasilo, že niekedy jednoducho potrebujeme pauzu. Neriešiť nezmyselné hádky a urážanie sa  za malichernosti, ktoré nám tak dobre ide. V tomto je naozaj výhodou mať za kamaráta muža, pretože každý jeden si vie takúto zbytočnú drámu odpustiť. Chvíľu neriešiť kabelky, nové make-up trendy, vzťahovú problematiku nám však tiež môže len prospieť.


Hodinový manžel

Najmä ženy, ktoré bývajú v domácnosti samy, občas potrebujú podať pomocnú ruku. Navŕtať poličku, vyčistiť upchatý odtok, vymeniť žiarovku – to všetko sú situácie, pri ktorých sa nám muž v domácnosti určite hodí. Preto aj keď nemáte práve partnera, nemusíte zúfať a o pomoc požiadate kamaráta. Okrem toho muži vedia poradiť aj pri výbere auta, počítača či inej elektroniky a vďaka fyzickej sile nám vedia pomôcť aj pri sťahovaní či nosení ťažkých vecí. 

Nepýtajú sa

Občas sa dostaneme do situácie, kedy sme nereagovali tak, ako sme mali. Posledné čo v takejto situácii potrebujeme je počuť starú znamu vetu: „Ja som ti to hovorila.“ Súdenie našich činov a rady, ako sme to mohli spraviť a nespravili, nám už aj tak nepomôžu. Skúste sa však zveriť mužovi a ten vás pravdepodobne ihneď upokojí, aby ste sa zbytočne nestresovali kvôli malichernostiam. Muži sa zbytočne nepýtajú a nepoúčajú. 


Najnovšie z kategórie: Náš tip

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio