BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Starnutie je strašiakom mnohých. Ktoré znamenie ho znáša najlepšie, ktoré najhoršie?
zdroj: SAMphoto

Starnutie je strašiakom mnohých. Ktoré znamenie ho znáša najlepšie, ktoré najhoršie?

Ako ku starnutiu pristupujú jednotlivé znamenia zverokruhu?

Baran

Vek neriešia. I v starobe sa správajú tak, ako by mali o 15 rokov menej. Na jednej strane to je dobré pre ich psychickú pohodu, no strane druhej si musia uvedomiť, že telo má limity. Tak pozor na to, aby ste to neskôr neľutovali. 

Býk

Ich tvrdohlavosť vekom rastie. Ak si myslíte, že teraz to s nimi nie je ľahké, počkajte na to, čo bude, keď zostarnú. Táto ich vlastnosť sa vo vyššom veku podpisuje i  pod ich vzhľad. Často bojujú s nadváhou a odmietajú si priznať, že majú problém. 

Blíženci

Starnutie je postrach pre toto znamenie. Všemožne sa snažia robiť čokoľvek, len aby nikto nespoznal, aký je ich skutočný vek. Sú veľmi aktívni i vo vysokom veku, pretože si myslia, že pokiaľ všetko funguje tak, ako má, tak je to úplne v priadku. A na veku naozaj nezáleží. 

Rak

I Raci majú v sebe dve osobnosti - jedna z nich sa teší na babičkovské obdobie, druhé bojuje zubami nechtami o to, aby boli celý život aktívni a neboli ničím obmedzovaní. Nech už u nich vyhrá jedna či druhá osobnosť, isté je, že ako starí rodičia sú na nezaplatenie. Ak ich chcete potešiť, venujte im pozornosť a dajte na ich rady. 

Lev

Je to možno prekvapivé, ale toto znamenie sa celkom teší na starobu. Prečo? Pretože sa tešia na to, že ako starých ľudí ich budú všetci rešpektovať a nikto im nepovie NIE. Navyše, ich slabosťou je všetkých dirigovať a v starobe si to môžu užiť oveľa viac. 

Panna

Ak vám vadili kritické "mladé" Panny, tak v starobe je to s nimi ešte horšie. Ich ufrflanosť a nespokojnosť rastie úmerne s ich vekom. Čím sú starší, tím sa viac sústredia na seba a svoje potreby. 

Váhy

Spoločenské postavenie je to, na čom Váham celý život záleží najviac. A rovnako tak i na vzhľade. Zakaždých okolností musia pôsobiť tip-top, takže s vyšším vekom sa nebránia ani plastikám, či iným vylepšeniam. Jednoducho potrebuje vyzerať o niečo lepšie ako ich rovesníci. Starnutie je pre nich celkom hrozivá predstava. 

Škorpión

Toto znamenie má tendenciu robiť zo seba akýchsi učiteľov. Tento ich zlozvyk rastie i s vekom. V podstate sa na starobu tešia, pretože majú pocit, že čím sú starší, tým viac múdrejší budú a ich rady by preto mali všetci počúvať. Mali by si uvedomiť však, že nie každý chce počúvať neustále filozofovanie o živote. 

Strelec

Dobrodružní Strelci síce nemajú strach z vysokého veku, ale výzor im robí obavy. Preto je občas až smiešne, ako veľmi sa snažia zamaskovať fakt, že im pribúdajú vrásky. I keď sú celý život veľmi aktívni, niektoré veci sa nedajú zamaskovať, a preto bude i pre nich lepšie, ak sa radšej zmieria s tým, že s vyšším vekom prichádzaj i viac vrások...

Kozorožec

Kozorožec je údajne najstarším znamením zverokruhu. Vyznačujú sa upätým správaním, ktoré však s vyšším vekom ustupuje do úzadia. A namiesto neho prichádza chuť stále objavovať nové. Staroby sa neboja. Strach však majú z toho, že sa budú nudiť, a tak nemajú zábrany  skúšať niečo nové a nebezpečné. 

Vodnár

Vodnári patria medzi znamenie, ktoré sa nebojí experimentov a práve s vyšším vekom sa do tejto činnosti púšťajú ešte viac. Nechytá ich kríza stredného, ale skôr neskorého veku. Celý život sa správajú ukážkovo a zodpovedne, čo si neskôr vynahradia v staršom veku. Odmietajú si priznať, že s vyšším vekom, by sa mali usadiť a snažia sa teda ešte viac vymýšľať. 

Ryby

Ryby sa naozaj boja starnutia. Majú veľký strach zo staroby ako takej a smrti samotnej. Boja sa, že by mohli v živote niečo premeškať, a tak pilne pracujú na tom, aby v živote dosiahli a zažili toho čo najviac. Čím si občas privodia viac stresu, ako zvládajú, čo môže byť neskôr spúšťačom nepríjemných problémov. Preto je dôležité uvedomiť si, že všetkého veľa škodí. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio