BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ráno alebo večer? Ktorý čas je najvhodnejší na sprchu a čo o vás prezradí?
zdroj: SAMphoto

Ráno alebo večer? Ktorý čas je najvhodnejší na sprchu a čo o vás prezradí?

Kedy sa zvyknete sprchovať vy?

Niekto preferuje rannú sprchu, niekto večernú. Sú i takí, ktorí milujú hodinové kúpanie. Vaša sprchovacia rutina však o vás môže veľa prezradiť. A my vám prezradíme tiež, že každý čas má podľa odborníkov svoj význam. Aký?

Ranná sprcha pre meditáciu

Zarytí vyznávači rannej sprchy sa do kúpeľne vyberajú najmä preto, aby naštartovali svoj deň. No odborníci sa zhodujú na tom, že ranná sprcha je vhodná i pre tých, ktorí chcú meditovať, či zlepšiť svoj zdravotný stav. Voda má nielen očistný, ale i veľmi upokojujúci efekt. Dať si rannú sprchu je dobrý nápad, najmä ak vás čaká náročný deň plný pracovných povinností. Tiež sa ranné sprchovanie ukázalo ako skvelý spôsob, ako vyriešiť kreatívny problém.

A čo o vás prezradí ranná sprcha?

Záleží na dĺžke sprchovania. Ak je expresne rýchla, tak to prezrádza, že ste trochu nedochvíľni. Neustále niečo riešite, a preto nemáte čas ani na dlhšiu sprchu. Na druhej strane tu je i fakt, že ste veľmi obetaví a pre svoju rodinu ochotní urobiť prvé i posledné.

Večerné schladenie pre lepší spánok

Vleziete do sprchy zakaždým až večer, pretože chcete zmyť zo seba všetku tú "špinu" z celého dňa? Táto rutina má značný vplyv najmä na váš spánok a zlepšenie pokožky. Pri sprche sa zbavujeme všetkých nečistôt, odumretého tkaniva. Pokožka sa počas noci pekne zregeneruje. Experti sa zhodujú i na tom, že ak máte stresujúcu prácu, tak práve večerné sprchovanie vám pomôže zbaviť sa starostí, pretože s vodou môže všetko odplávať... A vaša kvalita spánku sa tým tiež výrazne zlepší.

A čo vaša osobnosť?

Ak volíte kúpeľ vo večerných hodinách, prezradí to, že viete správne relaxovať, nebojíte sa úplne vypnúť a aspoň na nejaký čas zabudnúť na povinnosti. Milujete pôžitok a viete si ho patrične vychutnať.

Keď však volíte i večer sprchu, a navyše vleziete do nej skôr, ako pustíte vodu, vyznačujte sa dobrodružnou povahou. Nečakané situácie vás nevyvedú z miery. Máte radi spontánnosť a spoločnosť svojich priateľov.

Ľudia s mastnejšou pokožkou by mali počkať do noci

Patríte k tým ľuďom, ktorí bojujú s mastnou pleťou?  Ideálny čas na sprchu je pre vás až v noci. Okolo jednej hodiny dosahuje tvorba oleja vrchol, takže sprcha v tomto čase môže skutočne pomôcť zmierniť tento problém. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio