BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Dovolenka storočia
zdroj: beauty.sk

Dovolenka storočia

Ak som v predchádzajúcom blogu dudrala, teraz budem ešte viac. Ak si slniečkovský typ, ani nečítaj a rovno zavri tento blog.

To, že som došla na dovolenku do Chorvátska a Mišo mi cestu prereval, som rozdýchala. Veď som posledné 3 roky na žiadnej dovolenke nebola, lebo buď som rodila, alebo som inak šaškovala. Takže toto bola tak vytúžená dovolenka, že až. Pochopia matky, ktoré tiež poctivo sedia (ležia, behajú, lozia) s dieťaťom doma na materskej. Vypadnúť z toho kolobehu plienok a mlieka je ako za odmenu.

Takže cesta tam príšerná, ale zabudla som, keď som videla a dýchala more. Malo šancu to byť krásne, ale nestihlo. Viacmenej nám bola zima - pršalo a do toho taký vietor, že sme na sebe šortky ani nemali a chodili sme v mikinách a Mišo v dvoch-troch svetroch a čiapke.
A teda dovolenka, kde sa už aj prestávaš modliť za slnko a modlíš sa, aby aspoň prestalo pršať, lebo vieš, že deň strávený s dieťaťom na izbe nebude veľmi zábavný, začala byť na míle vzdialená od toho, ako som si ju vysnívala. Ani miestni nechápali, čo za počasie to prišlo. Takže ja som sa to ani nesnažila pochopiť. Veľmi som sa ale snažila hľadať niečo pozitívne aj na tejto "posratej dovolenke" - veď sme všetci traja spolu, ako rodina, môžeme sa na seba pozerať zavretí na izbe celzý deň, počúvať Mišov zúrivý krik, keď chcel ísť von... Ja by som ho aj pustila, ale miestami fúkal taký vietor, že mi ho začalo unášať!

Nič, 5 hnusných studených dní malo skončiť a podľa miestnych a aj podľa predpovede už malo prísť naozajstné leto... Veď bolo na čase - 5 dní na dovolenke a do plaviek a vody som sa ešte nedostala. Maximálne som na pláži klepala zubami od zimy a pozerala, ako sa Mišo hrá s kamienkami. Takže teraz mala začať KONEČNE dovolenka. NEZAČALA. Bohuškovi volal šéf, že sa na druhý deň musí vrátiť do práce (vďaka šéfko, pamätaj, karma...)
Najprv som sa zosypala, rozrevala, kopla do seba slivovicu (a to som tvrdé už 2 roky nepila) a začala premýšľať, čo teraz. Ostanem s Mišom v Chorvátsku? Vrátim sa s Bohušom? Ako sa dostanem domov? Príde potom po mňa? Zvládnem to sama s Mišom?
Mala to byť naša prvá spoločná dovolenka, nechcela som ostať bez Bohuša. Takže som začala baliť veci, aby sme ráno mohli vyraziť na cestu. Tú už opisovať nebudem, lebo sa nám vďaka kolónam a neviem akým smrštiam pretiahla na 13 hodín! Zo 14 dní sme tam boli iba 6 a aj to nás viacmenej klepalo od zimy a ešte to stálo aj pár peňazí, dobré nie?
A teda sa pýtam, kedy si dovolenka zaslúži titul "najhoršia dovolenka na svete"?

Buba


Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio