BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Chcete si vyformovať ramená, chrbát alebo zadok? Tak si vyberte tieto športy
zdroj: SAMphoto

Chcete si vyformovať ramená, chrbát alebo zadok? Tak si vyberte tieto športy

Pri výbere športu by ste sa mali sústrediť najmä na to, aby vás bavil, ale i na to, akú časť svojho tela chcete vylepšiť.

Korčule pre krajší zadoček

Túžite po sexi guľatom zadočku? Obujte si korčule a začnite na ňom pracovať. Tiež môžete využiť to, že je konečne krásne počasie, takže hoďte korčule do batohu a urobte si s kamarátkou krásny výlet. Nezabúdajte však na správny postoj. V predklone držte rovný chrbát a prenášajte váhu mierne na päty.

Na chrbát je najlepšie plávanie

Najlepšie spevníte chrbát práve plávaním. Naozaj neexistuje žiadny iný šport, ktorý by mal najlepší efekt na chrbtové svaly, ako práve plávanie. Ak trávite čas na kúpaliskách, tak si každú hodinu zaplávajte aspoň 15 minút. Takýto tréning aspoň raz do týždňa vám zlepší držanie tela, spevní chrbtové svalstvo, čo oceníte najmä v staršom veku. Nezabúdajte však na pravidelnosť. Ak nie je počasie na kúpalisko, zájdite si do mestskej plavárne. A plávajte, plávajte a plávajte.

Bicykel na stehná a lýtka

Vďaka letnému počasiu sa nemusíte potiť v posilňovni. Stačí vytiahnuť bicykel a vybrať sa do prírody. Okrem toho, že budete na čerstvom vzduchu, opálite sa, vyformujete si i stehná a lýtka. Cyklistika je ako stvorená na tieto partie, takže sa nebojte dupnúť do pedálov a vybrať sa na poriadne dlhú cestu. Pár jázd a sami budete prekvapení z rýchlych výsledkov.

Box pre krajšie ramená aj štíhly pás

Kondičný box sa stal jedným z najpopulárnejších športov i u nás. Nielenže zdokonalí vašu kondíciu, vďaka nemu zapracujete i na partiách, s ktorými to ide ťažie. Reč je o ramenách a páse. Keďže za ženský ideál krásy sa považuje postava v tvare presýpacích hodín, práve týmto športom sa ku nej môžete dopracovať i vy. Okrem toho spevníte i svoj chrbát a brušné svaly. Ak si netrúfate na tento šport, vyskúšajte si pár súkromných lekcií, kde sa naučíte presnú techniku a neskôr môžete vyhľadať skupinové lekcie.

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio