BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Manželstvo má i zdravotné výhody! V tomto majú zosobášené páry navrch
zdroj: SAMphoto

Manželstvo má i zdravotné výhody! V tomto majú zosobášené páry navrch

Pre niekoho je nejaký prsteň nepodstatný, rovnako tak i sobášny papier.

I keď sa dnes už manželstvo považuje pomaly za prežitok, nájdu sa stále páry, ktoré jednoducho túžia "žili spolu šťastne až do smrti" mať na papieri. A robia dobre. Vedci totiž dokázali, že takéto páry sú v jednej výhode. Manželstvo ich totiž chráni pred vážnymi chorobami. Ako to?

Magazín Heart uvádza, že rozvedení, vdovci či slobodní ľudia majú väčšie šance zomrieť na mŕtvicu, infarkt či srdcové ochorenie. Toto riziko je údajne mnohonásobne vyššie, ako u šťastne zosobášených dvojíc. Na väčšinu kardiovaskulárnych chorôb majú vplyv rôzne faktory - pohlavie, vek, fajčenie, cukrovka...Tvoria až 80%príčin ochorení. A čo zvyšných 20%? Tak presne medzi tie zapadá i to, či ste alebo nie v manželskom vzťahu. Štúdia dokázala, že ženy, ktoré neboli vydaté, boli vystavené vyššiemu riziku vzniku kardiovaskulárnych chorôb - až o 46%.

Prečo by malo byť teda manželstvo lepšie? No keď žijete s niekym, máte po svojom boku človeka, ktorý by vás mal dokonalo poznať a tiež rozpoznať i to, ak máte nejaký problém. Môže vám skôr pomôcť odhaliť zdravotné problémy. No a neposlednom rade máte po boku človeka, na ktorého sa môžete spoľahnúť a s týmto pocitom sa predsa len žije ľahšie, nie?

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio