Beauty.sk Beauty.sk

Vitamín "krásy", ktorý by ste nemali podceňovať! S týmto trikom bude jeho účinok efektívnejší
zdroj: SAMphoto

Vitamín "krásy", ktorý by ste nemali podceňovať! S týmto trikom bude jeho účinok efektívnejší

Viete, ktorý vitamín sa označuje i za "vitamín krásy"?

Krajšia i mladšia

Vitamín E známy i ako Tokoferol, je práve tým pomocníkom, ktorý vás môže zbaviť problémov s pleťou. Má silné antioxidačné účinky a chráni pokožku rovnako, ako vitamín C, vďaka čomu môžete byť nie len krajšia, ale i mladšia. A ktorá netúži práve po takýchto účinkoch? 

Najviac ho nájdete v potravinách ako mandle, lieskovce, rastlinné oleje, obilné klíčky, ale i v mäse či žĺtku. Vitamín E dokáže okrem zlepšenia stavu pokožky tiež liečiť drobné ranky, znižovať únavu a zvyšovať sexuálnu výkonnosť. Preto by ste rozhodne nemali šetriť potravinami, ktoré sú bohaté na jeho obsah. Podľa odborníkov má dokonca v plyv i na plodnosť, prostatu a môže vás ochrániť pre srdcovými chorobami a infarktom.

V kombinácii s vitamínmi A a C pôsobí veľmi antioxidačne. Ak chcete primárne zlepšiť stav svojej pleti, tak skúste tento malý trik - namiesto toho, aby ste ho zjedli vo forme tabletky, radšej si ju rozpoľte a obsah na neste na pleť ako sérum. Ak tak budete robiť každý večer pred spaním, čoskoro budete prekvapené s viditeľných výsledkov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Fun rádio