BEAUTY.sk BEAUTY.sk

4 hlavné pravidlá spokojného vzťahu: Riadite sa nimi aj vy?
zdroj: SAMphoto

4 hlavné pravidlá spokojného vzťahu: Riadite sa nimi aj vy?

Mať spokojný vzťah dokáže byť poriadnou makačkou. Ale občas stačí len dodržiavať určité nepísané pravidlá...

Nezaspávajte rozhádaní

Najhoršie, čo môžete po hádke urobiť, je ísť spať. Namiesto toho, aby ste sa urazili a otočili sa partnerovi chrbtom, si skôr, ako pôjdete do postele, problém vysvetlite. Nie je nič horšie ako ísť spať a zároveň vstávať s nahnevaným pocitom. Hlavne ak ide o milovanú osobu.

Majte svojich vlastných kamarátov

Dôležité vo vzťahu je byť stále sám sebou a nezabúdať i na seba. Možno ste si za tie roky vybudovali svoju priateľskú skupinu, no ak máte nejakých "starých" kamarátov, ktorí sú len a len vaši, tak ich neodsúvajte na vedľajšiu koľaj. A rovnako tak nezakazujte priateľovi sa s nimi stýkať. Bude mať pocit, že mu nedôverujete, čo sa môže preniesť do zbytočných konfliktov.

Neporovnávajte sa

Hlavne nie s inými dvojicami. Každý pár je iný. Niektoré milujú cestovanie, iné sa vezmú po krátkej známosti. Nikdy to ale nevyťahujte pred vašim partnerom. Nesnažte sa ho napríklad dokopať k manželstvu po roku len preto, že vaši známi to tak urobili. Váš vzťah môže mať úplne inú dynamiku a nepokazte si to neustálym porovnávaním.

Vzájomná podpora

A toto by malo byť samozrejmosťou. Podporujte sa nie len ako dvojica, ale i plány, ktoré má partner bez vás. Nikdy mu nehovorte, že jeho záujmy sú kravinou, že jeho dôležité rozhodnutie dopadne zle, lebo to podľa vás nie je dobrý nápad. Namiesto toho stojte vždy pri ňom, a občas si svoj názor radšej nechajte pre seba. 

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio