BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Trápi vás nespavosť? Môžu za ňu hlavne tieto veci
zdroj: Pixabay.com

Trápi vás nespavosť? Môžu za ňu hlavne tieto veci

Ak vás trápi nespavosť, možno by ste si mali dať pozor na to, čo robíte pred spaním.

Denná rutina

Veľkou príčinou nespavosti môže byť i to, že máte zaužívanú dennú rutinu. Vstávate v rovnakom čase, vykonávate takmer rovnaké veci a taktiež sa v tom istom čase zberáte do postele. Ak potom príde náhodou únava na vás o niečo skôr a vy nebudete vedieť zaspať, budete to pravdepodobne tým, že vaše telo už je nastavené na určitý režim a dĺžku spánku. Skúste niektoré dni zapojiť do svojich aktivít i niečo nové. 

Domáce práce

Veľa žien sa pred spánkom snaží postíhať všetko zameškané, a teda vykonáva domáce práce do poslednej minúty. A to je tiež veľká chyba. Odborníci radia, aby ste aspoň hodinu pred spaním začali pomaly vypínať, nerobiť fyzickú aktivitu, nemyslieť... Jednoducho doslova úplne vypli. 

Ponožky

Chodíte do postele v ponožkách? Ak nie, tak by ste mali začať! Hlavne ženy. Experti zo spánkových laboratórií vyhlasujú, že práve tento kus odevu vám pomôže k lepšiemu a ku kvalitnejšiemu spánku. Minimálne za skúšku to teda stojí. 

Z nudy v posteli

Posteľ slúži na spanie. Teda hlavne na spanie. Preto by ste do nej nemali liezť len tak z nudy. Až keď prestávate vnímať, padajú vám viečka a hlava, vtedy je vhodný čas pobrať sa spať. Ideálne údajne nie skôr ako pred 22.hodinou. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio