BEAUTY.sk BEAUTY.sk

6 zásadných návykov žien s krásnou pleťou: Robte toto a budete na tom ako ony
zdroj: Pixabay.com

6 zásadných návykov žien s krásnou pleťou: Robte toto a budete na tom ako ony

Každá žena túži po krásnej pleti. No niekedy treba pre ňu urobiť niečo viac, ako len umyť si tvár.

Vrásky, kruhy pod očami a neposlednom rade akné. Toto všetko často trápi ženy. No mnohé nie. A práve od tých je dobré odpozorovať zopár návykov, vďaka ktorým môžete mať i vy krajšiu a zdravšiu pleť. 

Odličovanie. Dôkladné!

Pre niektoré ženy je nepredstaviteľné, aby sa do postele vybrali s make-upom. Nech sú akokoľvek unavené. Jednoducho dôkladné odlíčenie je pre nich posvätným rituálom, ktorý však tiež pomáha k celkovému zdravému vzhľadu pleti. V tomto prípade však chceme vyzdvihnúť slovíčko dôkladné! Nejde o to, prejsť si tvár odličovačom, ale naozaj sa zbaviť make-upu do poslednej kvapky. Len vtedy je pleť pripravená a schopná prijať všetky výživné látky zo sér a krémov, ktoré si po odlíčení na pleť nanesiete.

Peeling musí byť

A aspoň 2krát do týždňa. Ak ste sa stále nenaučili používať tento kozmetický prípravok, tak to rýchlo napravte! Najideálnejšie je používať jemné peelingy prírodného zloženia. Zbavia pleť nečistôt, vyčistia póry a rozžiaria pleť. A ak si pred každou aplikáciou masky na tvár vyčistite pleť práve peelingom, jej účinok bude mnohonásobne efektívnejší.

Hlavne si nechytajte tvár!

I toto je návyk, ktorý ženy so zdravou pleťou dôsledne dodržiavajú. Nezanášajú si tak na pleť zbytočné nečistoty, menej sa im tým pádom upcháva pleť, tvoria vrásky, no zároveň si nezmazávajú make-up z tváre. Ste predsa dospelé ženy, tak ovládanie sa by nemalo byť pre vás veľkým problémom. 

Veria v silu sér

To, že ste sa konečne naučili používať nočný a denný krém je chvályhodné, ale rovnako tak netreba podceňovať silu sér. Aspoň večer pred spaním by ste si mali pred krémom pleť natrieť pár kvapkami séra určeného pre váš typ pokožky. A čo je hlavné, nešetrite na sebe. Pretože práve do tohto prípravku sa oplatí investovať najviac. A verte, že táto investícia sa vám vráti v podobe zdravšej pleti už krátko po používaní.

Menej je viac!

Hlavné pravidlo pri nanášaní make-upu. Ženy so zdravou pleťou sa vyhýbajú kvantám produktov, pretože vedia, že pleť potom menej dýcha a upcháva sa. Ak je potrebné niektoré miesta prekryť, používajte korektor, na zvyšok tváre len ľahší BB krém alebo make-up. Taktiež púder neaplikujte na celú tvár, ale len na tie časti, ktoré sa najviac lesknú. V lete je najlepšie sa však make-upu vyvarovať úplne.

Zveria sa odborníkom

Nešetria ani na kozmetičkách. Raz do mesiaca si doprajte aj vy starostlivosť v kozmetickom centre. Alebo aspoň navštívte dermatológa. Množstvo prípravkov vhodných na vašu pleť si môžete totiž zaobstarať v lekárni za pár eur a častokrát sú oveľa efektívnejšie ako tie, ktoré vám ponúkajú v luxusných drogériách a obchodoch. Nejde predsa o značku, ale o zloženie produktu. A hlavne odborník vám presne povie, čo potrebujete, a tak sa vyhnete zbytočnému skúšaniu produktov, ktoré vám nijako nakoniec nepomôžu. 

    Najnovšie z kategórie: Krása

    Pozri viac

    Odporúčame

    Fun rádio