BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako ma Mišo "prešťal"
zdroj: beauty.skR

Ako ma Mišo "prešťal"

Mišova detská doktorka mi dala nie úplne jednoduchú úlohu.

Spotila som sa už len pri tej predstave - priniesť v skúmavke Mišov moč.
A pri mojej otázke: "Môžem vyžmýkať plienku?", ju ani len nenapadlo sa usmiať. Neodčítala, že ja tú otázku myslím vážne. Nevadí. Kamošky mi poradili kúpiť v lekárni také vrecúško - sáčik (s dierkou), ktorý mu dám na pipík, a tak to odchytím. Ale keď som si predstavila, aké je to ponižujúce - pre mňa aj pre Miša mu tam niečo vešať, povedala som si, že to zvládnem aj bez sáčika.
Večer pred slávnostným odovzdaním som začala s odchytom. Dve hodiny som ho nechala holého behať po dome a nenápadne som chodila všade za ním s pohárikom v ruke. Nič. Necítil to tak, že by mi chcel niečo darovať.
Skúšala som ho teda štekliť. Neviem, či je to mýtus, keď sa hovorí "počúrať sa od smiechu", ale nevyskúšam? Vyskúšala som. U Miša to nefunguje.
Nevadí, mám odsledované, že vždy, keď mu večer napúšťam vaňu na kúpanie a on sleduje, ako voda tečie, pociká sa na 100%. Tak napúšťam vaňu (opäť mám pohárik nenápadko v ruke), ale pánko nič. Už je vody polovica vane a stále nič.
Inokedy by už bol dávno došťaný, no teraz ako naschvál nič.  Vaňa je už plná, ja mám pred očami vodné stočné, už vidím prázdny bojler a fakt, že ja sa budem sprchovať v studenej.... keď v tom pánko odkráčal z kúpelne.
Nechápem, kam sa vybral, vždy chce skočiť do vane a teraz kráča preč. Vyjde na chodbu, oprie sa rúčkou o zárubňu, pozerá mi do očí a vyciká sa rovno na podlahu. Nevedela som, či sa mám rozplakať, že som to nestihla chytiť, alebo že ma takto obabral, alebo či mám rýchlo umývať podlahu, aby mi nevydulo ten lacný laminát.
Som nútená nasledujúce ráno použiť sáčik. Aplikovala som ho, na to som dala plienku, aby si to nestrhol - veď hlavne by nechápal, čo mu to tam šuští. O dve hodiny sme mali ísť na kontrolu a ja som sa len modlila, aby za ten čas cvrkol. A cvrkol, ale nerozumiem, ako, keďže sáčik držal tam, kde mal, akurát, že bol prázdny a všetko bolo v plienke.
Priniesla som doktorke 5 kvapiek, ktoré v sáčiku ostali a s nejakou hanbou a zlyhaním v hlase som jej oznámila, že viac sa mi nepodarilo. A ona vyslovila najkrajšiu vetu toho dňa: "To stačí." Nikdy som nemala rada spojenie "to stačí" - buď je niečo dobré, zlé, výborné naprd, ale "to stačí" je také nijaké.
No teraz to spojenie nabralo úplne iný rozmer.
Nateraz to stačí. Čakám na ďalšie vtipné domáce úlohy.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio