BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Zázračné potraviny, ktoré by mali byť súčasťou raňajok: Vďaka im bude vaša pleť žiarivejšia a zdravšia
zdroj: Pixabay.com

Zázračné potraviny, ktoré by mali byť súčasťou raňajok: Vďaka im bude vaša pleť žiarivejšia a zdravšia

Ak túžite po zdravej pleti so žiarivým vzhľadom, tak by ste mali pridať tieto potraviny do vášho jedálnička.

Problémy s akné či iné nedostatky, ktoré vás trápia, môžete zmierniť, v niektorých prípadoch aj odstrániť správnou stravou. Pretože tá je základom dokonalej pleti. Ak chcete, aby aj tá vaša bola konečne zdravá a žiarivá, pridávajte tieto potraviny do svojich ranných smoothie nápojov.

Červená repa

Práve červená repa stojí za žiarivou pokožkou všetkých modeliek. Tie nedajú dopustiť na túto "superpotravinu". Je plná krvných a pečeňových čistiacich prostriedkov, ktoré sa používajú pri liečbe kožných stavov a čistení krvi. Okrem toho pôsobí protizápalovo, je bohatá na draslík a vitamín C. Jednoducho má v sebe všetko, čo potrebujete pre zdravú pleť. Keďže je veľmi aromatická, stačí si pridávať do smoothie nápojov len polovicu. 

Mrkva

Žiadna iná potravina nemá tak vysoké množstvo vitamínu A a beta-karoténu, ak práve mrkva. Oceniť by ju mali hlavne ženy, ktoré bojujú so starnutím. Práve mrkva spomaľuje tento proces a tiež pomáha udržiavať pleť večne mladistvú. Je tiež bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý pomáha produkovať kolagén, ktorý je nevyhnutný pre pružnosť pokožky. Konzumujte mrkvu každé ráno a uvidíte, aké zázraky sa budú s vašou pleťou diať. 

Kel

A netreba podceňovať ani kel. Ten by mali jesť ženy, ktoré bojujú so zapáleným akné. Kel má totiž protizápalové účinky a obsahuje vitamíny A, C, K, E, B a tiež železo, vápnik, betakarotén a omega 6-mastné kyseliny. Keďže akné a iné pleťové problémy môžu byť spôsobený upchatým hrubým črevom, práve kel vás môže dôkladne prečistiť.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio