BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Naučte sa robiť tieto 4 veci! Môžete byť konečne šťastní
zdroj: SAMphoto

Naučte sa robiť tieto 4 veci! Môžete byť konečne šťastní

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo stojí za večným optimizmom niektorých ľudí?

Vstávanie s úsmevom

Znie to až gýčovo a otrepane, ale ak máte v okolí večne vysmiateho človeka, tak sa ho opýtajte ako vstáva. Odpovie vám určite, že zakaždým s úsmevom. A keď sa naladíte do pozitívnej nálady hneď na začiatku dňa, nebudete mať problém udržať si dobrú náladu i počas nasledujúcich hodín a postupne i celých dní. Samozrejme, na ich náladu má veľký vplyv i dĺžka spánku. Snažia sa držať určitého režimu, aj počas víkendov. Doprajte si 7 hodín kvalitného spánku a uvidíte, aký veľký vplyv to bude mať na vašu náladu. Ideálne, ak do postele vleziete ešte pred jedenástou hodinou večer.

Nechajte minulosť minulosťou

Zvykne sa hovoriť, že darmo plakať nad rozliatym mliekom... Niečo na tom asi bude, nemyslíte? Na čo sa zožierať minulosťou. Nech už ste vy vyviedli čokoľvek, alebo vám niekto ublížil, dôležité je odpúšťať a vedieť sa pohnúť ďalej. Len tak sa potom môžete odbremeniť od všetkého negatívneho. Večne pozitívni a šťastní ľudia vedia, že treba žiť pre prítomnosť a užívať si daný moment. Tak to vyskúšajte i vy.

Pohyb, pohyb, pohyb

Aj toto je možno gýč, o ktorom ste počuli. Ale robíte ho? Športujete? Nemusíte zabehnúť denne 10 kilometrov, alebo sa mučiť v posilňovni dve hodiny. Zájdite si každý druhý deň na jogu, ak máte v okolí hory alebo les tak absolvujte menšiu turistiku... Jednoducho robte všetko to, pri čom na chvíľu vypnete hlavu a začnete ventilovať myšlienky. Nie len že robíte niečo pre svoje fyzické zdravie, dáte si do poriadku i psychiku a neposlednom rade sa môžete tešiť po každej aktivite na príval endorfínov. A o tých ste už určite počuli.

Učte sa niečo nové

Potom budete mať neustále pocit radosti, z nej následne pocit šťastia. Ak sa totiž budete neustále v niečom vzdelávať, pritom stačí čítať len náučnú literatúru, tak sa nikdy nebudete cítiť zbytoční, práve naopak. S novými vedomosťami môže prísť aj nový pocit - radosti a spokojnosti. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio