BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Doprajte telu jarný detox: Postačia vám na to len tieto potraviny
zdroj: SAMphoto

Doprajte telu jarný detox: Postačia vám na to len tieto potraviny

Po zime si zaslúži každé telo takú malú očistu. Nemusíte pritom nič špeciálne nakupovať. Postačí vám mať v chladničke len zopár správnych potravín.

Prevencia proti chrípkovej sezóne

Počas zimy sa v tele nazbierali škodliviny, ktoré je najlepšie dostať z čriev práve malým detoxom. Nepotrebujete dodržiavať žiadne prísne diéty či sa obmedzovať. Postačí vám mať v chladničke len správne potravín Jarný detox je navyše prospešný ako prevencia pred chrípkovým obdobím. Posilníte ním imunitu a budete sa cítiť oveľa sviežejšie.

Červená repa

Práve červená repa obsahuje vysoké množstvo betacyanínov, ktoré naštartujú vašu pečeň a telo dokonalo očistia. Okrem toho nájdete v repe vlákninu a vitamíny A,B, C a E, draslík, horčík, vápnik i železo, vďaka čomu vie posilniť imunitu. Repa je známa i svojimi protirakovinovými účinkami. 

Ľanové semiačka

Semiačka sú dnes veľmi populárne a nemali by chýbať ani vo vašej kuchyni. Práve ľanové semiačka sú vynikajúcim nástrojom pre detox organizmu, pretože podporujú činnosť čriev, znižujú hladinu cholesterolu a tiež pomáhajú udržiavať prirodzenú rovnováhu hormónov. Platí však, že toto všetko dosiahnete len vtedy, ak ich budete konzumovať surové - nie zaliate horúcou vodou. 

Jablká

Pektín, ktorý sa vo vysokom množstve nachádza práve v tomto ovocí, je účinný viac, než by ste možno čakali. A práve  na očistu má veľký vplyv. Jablká totiž obsahujú vysoké množstvo vlákniny, ktorá v kombinácií s vodou, vitamínmi a minerálmi chráni črevá a reguluje cukor v krvi. Takže jedno jablko denne a sami pocítite veľmi rýchlo, aký pozitívny vplyv na organizmus majú. 

Hlúbová zelenina

Máte hlúbovú zeleninu v domácnosti? Ak nie, rýchlo to napravte! Dokonalo prečistí pečeň i tráviaci systém. Kel, kapusta, brokolica aj kaleráb sú pri očiste nevyhnutnosťou. Pripravujte si denne jeden chod, ktorý bude obsahovať jeden druh hlúbovej zeleniny a očista čriev bude oveľa efektívnejšia. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio