BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ak sa vám nedarí schudnúť, vyhnite sa týmto 4 potravinám! Raňajkovať by ste ich nemali
zdroj: SAMphoto

Ak sa vám nedarí schudnúť, vyhnite sa týmto 4 potravinám! Raňajkovať by ste ich nemali

Ak pracujete na svojej figúre, no i tak sa vám nedarí zhodiť nadbytočné kilá, možno za to môže zlý vyber raňajok.

Raňajky sú základom dňa. O tom nie najmenších pochýb. Výberom potravín odštartujete svoj deň i jeho celkový priebeh. Preto venujte zvýšenú pozornosť práve tomuto času stravovania. Najmä tí z vás, ktorí sa snažia zhodiť zopár nadbytočných kíl, by mali vedieť, čo na tanier nepatrí.

Cereálie

Nedajte sa oblbnúť. I v cereáliách je vysoké množstvo cukru. Keď patrí medzi vaše raňajkové tradície jogurt či mlieko práve s cereáliami, tak ich nahraďte obyčajnými vločkami a semiačkami. Sú oveľa zdravšie a navyše plné vlákniny a iných prospešných vitamínov. Navyše po nich pocit sýtosti vydrží o niečo dlhšie.

Džúsy

Samozrejme, len tie "krabicové". Tie sú tiež plné cukru, okrem toho i konzervačných látok a s reálnymi vitamínmi majú toho len veľmi málo spoločné. Radšej skôr vstaňte a urobte si čerstvý fresh. Nezabúdajte, že ovocie je predsa lepšie konzumovať počas ranných hodín.

Nízkotučné jogurty

Boom okolo nízkotučných jogurtov stále pretrváva. Všetci, ktorí chcú schudnúť siahnu s radosťou práve po nich. Ale robia veľkú chybu. Prečo? Pretože práve jogurty,ktoré majú menej ako 3% tuku, zvyknú byť zmiešané so želatínou. Takže radšej si vyberajte kvalitnejšie výrobky a pozorne si prečítajte zloženie.

Biele pečivo

Niet nad vôňu čerstvých rožkov, nie? Ale pozor! Biele pečivo môže síce pekne voňať, ale vaše telo sa veľmi nepoteší, ak siahnete ráno práve po ňom. Vysoký glykemický index v bielej múke zapríčiní hlavne to, že budete počas dňa oveľa hladnejší, unavenejší a neustále sa vám bude meniť hladina cukru v krvi. Nehovoriac o tom, že v bielej múke nájdete skutočne minimum živín.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio