BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ste pod vplyvom manipulátora? Týchto 5 bodov vám dá odpoveď
zdroj: Samphoto

Ste pod vplyvom manipulátora? Týchto 5 bodov vám dá odpoveď

Manipulácia dokáže byť nebezpečná. A možno to ani netušíte, ale sami môžete byť pod vplyvom ľudí, ktorí sa priam vyžívajú v riadení ostatných. Nemusí to byť len váš partner. Možno i priatelia...

Mnoho ľudí si to neuvedomuje, ale pravdou je, že takmer každý z nás už narazil na osobu, ktorá sa priam vyžíva v manipulovaní. Môže to byť pokojne i náš priateľ, partner, alebo nejaký člen rodiny. Poviete si no a čo, tak má rad veci pod kontrolou... Ale tu nejde len o to, aby bolo "po jeho". Manipulátori dokážu byť nebezpeční a vo výsledku vedia riadiť váš život do veľkej miery. Ako sa vyhnúť takýmto ľuďom? V prvom radi si musíte uvedomiť, že niečo nie je v poriadku. Niektorí manipulátori sa tak správajú bez toho, aby si to uvedomovali, je to v ich povahe, a preto nie sú až takí "nebezpeční". No tí, ktorí to robia zámerne, tak na tých si musíte dať veľký pozor. A odhaliť ich môžete i na základe týchto 5 bodov:

- Svoje chovanie - mimiku, tón hlasu, gestá mení podľa toho, s kým sa rozpráva.

- Jeho odpovede sú väčšinou neurčité, ako napríklad: možno, neviem, za chvíľu, uvidíme...

- Dokáže vám hravo vnútiť pocit viny a vy tak nadobudnete pocit, že tým "zlým" ste vy.

- Nič vám nepovie priamo, nezdieľa svoje pocity či požiadavky. A ak sa spýtate na niečo, väčšinou sa skôr naštve a opäť to otočí proti vám.

- Nenápadne kritizuje kvality, schopnosti druhých ľudí. Pritom sa obhajuje ľudskosťou a objektívnym hodnotením.

Ak sa väčšina týchto vlastností hodí na niekoho z vášho okolia, tak by ste mali byť poriadne v strehu. Nemusíte toho človeka okamžite odstrihnúť zo svojho života. Len si dajte pozor na to, čo vám hovorí a snažte sa každej jeho vete venovať zvýšenú pozornosť. Potom si začnete uvedomovať, čo robí a budete schopná sa vymaniť spod "nadvlády" manipulátora. 

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio