BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nová diéta hollywoodskych hviezd: Postava snov do pár týždňov
zdroj: Samphoto

Nová diéta hollywoodskych hviezd: Postava snov do pár týždňov

V čom je najväčšie tajomstvo tejto diéty? Držať sa 3 hlavných krokov. Ktorých?

GOLO novinka

Počuli ste už toto slovo - GOLO? Vďaka tejto diéte sa do najlepšej formy dostala aj modelka Miranda Kerr či herečka Kate Hudson. O čo teda ide? Význam slova je vlastne poskladaný z 3 fráz:

  • Go lose weight - schudni
  • Go look great - vyzeraj dobre
  • Go love life - miluj život.

Hlavnou "pointou" GOLO diéty je optimalizovať inzulín a nútiť telo, aby uvoľňovalo tuk a zároveň znižovalo ukladanie tuku. Nejde v tomto prípade však o žiadne počítanie kalórií. Ale dodržiavať jedálniček musíte veľmi prísne.

A čo všetko je dovolené jesť?

Dôležité je strážiť si príjem cukru. Hlavnými zložkami vašej diéty by mali byť bielkoviny a potraviny podporujúce trávenie. Aby bola diéta čo najefektívnejšia, musíte sa naozaj zaprieť a na svojom tanieri mať naložené len toto - mäso, ryby, vajíčka, mliečne výrobky, zeleninu a strukoviny. Práve tieto jedlá dokážu stimulovať organizmus a udržiavať stabilnú hladinu inzulínu. Takže prvých 5-6 týždňov jedzte len niečo z menovaných potravín. Po 6týždňoch môžete do jedálnička pridať i superpotraviny ako ľanový olej a semiačka, ktoré podporujú vaše trávenie.
No a samozrejme, netreba zabúdať ani na pohyb. I keď strava je základ, hýbať sa treba. Teda ak chcete, aby vaše kilá šli dole už do 8 týždňov. Práve za tento čas môžete vraj vďaka tejto diéte schudnúť 8 až 10 kíl! Najvhodnejšie je kombinovať GOLO diétu s intervalovým tréningom HIIT, minimálne 2-3krát do týždňa. Pretože, ako pri každom chudnutí, najprv sa z tela dostáva voda. A aby spolu s ňou nezmizli svaly, je pohyb priam nevyhnutný. Medzi najväčšie výhody tejto diéty patrí napríklad to, že vás neprepadne vlčí hlad a nebudú vás chytať rôzne chute.

No nie každý by mal experimentovať s touto diétou. Konkrétne tejto by sa mali vyvarovať ľudia, ktorí majú problém s ľadvinami, s cukrovkou a s metabolizmom. 

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio