BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Mama egoista
zdroj: beauty.sk

Mama egoista

Alebo keď problém čakáš z úplne inej strany.

Opäť sme sa po prázdninách vrátili k plávaniu. V lete sme mali pauzu, lebo veď bazéniky na dvoroch, dovolenky, prázdniny... Čakala som pomerne slušný náklad kriku a nervov, kým si spomenie na veľký bazén a všetky tie veci, čo od neho budem v tom bazéne chcieť.
Patrične som sa na to pripravila - kúpou opäť nových plaviek.
Kto ma číta pravidelne vie, že od pôrodu som kúpila asi pätoro plaviek - na začiatok som sa potrebovala do nejakých hlavne zmestiť, potom do ďalších, ktoré by všetko schovali, zdvihli, zamaskovali, potom ďalšie, keď som sa o pol kila zmenšila (ale ja som mala pocit, že som schudla o dve čísla minimálne).
Keď došla aká taká odvaha, šupla som aj športové dvojdielne, ale prišlo obdobie, že Mišo v bazéne niekedy zaprotestoval (väčšinou, keď ho boleli zuby a bol z nich nervný) a protestoval tak, že sa snažil po mne vyškriabať z bazéna. To v preklade znamená, že mi stiahol vrchný diel pomaly až niekam na brucho. A to vtedy nevieš, či držať dieťa alebo prsia...
Ale teraz, po trojmesačnej plávacej pauze hovorím Mišovi "mňa nedostaneš, kamarát" a kúpila som si vrchný diel až ku krku - aj keby neviem ako bojoval so mnou v bazéne, nestrhol by mi ho, ani keby veľmi chcel.
Samozrejme, rozplakal sa hneď, ako sme došli na plaváreň, takže čakala som veľký boj. Ale povedala som si, už sme tu, nevzdáme to, skúsime.
Obliekla som si nové plavky, odhodlaná ísť do boja.
Začala som obliekať Miša - a tu nastal jemnulinký problém - jemu boli jeho plavky malé...
To je tak, keď sa matka sústredí s výberom plaviek tak na seba, že zabudne po troch mesiacoch vyskúšať plavky aj decku. Nevadí, nejak som ho do nich narvala, mal ich na pol žrde.... Ale základ je, že aj v malých plavkách sa v bazéne jašil a ja som nemusela naháňať moje prsia po bazéne. Áno, žene na materskej dokáže urobiť radosť naozaj čokoľvek.

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio