BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nestíhate žiadny tréning? K dokonalej figúre vám postačia i 2 minúty a tento jeden úkon
zdroj: Samphoto

Nestíhate žiadny tréning? K dokonalej figúre vám postačia i 2 minúty a tento jeden úkon

Ako sa dopracovať k postave snov, ak nemáte jednoducho čas nikam si zájsť?

Nemáte čas?

Áno, niekto by možno výhovorku "nemám na to čas" neakceptoval. Ale chápeme skutočnosť, že sú ľudia, ktorí sú zaneprázdnení non-stop a ak si náhodou nájdu hodinku voľna, tak ju radšej využijú inak. A nemožno ich za to súdiť. A presne pre nich tu je dobrá správa. Na pevnú a vypracovanú postavičku nepotrebujete tráviť hodiny vo fitku. Postačia vám len 2 minúty.

Presne tak, dve minúty a jeden cvik. Reč je o (ne)obľúbenom planku, ktorý síce na prvý pohľad vyzerá ľahko, ale kto sa s ním už raz stretol tak vie, že rozhodne nejde o ľahký cvik. Ale o veľmi efektívny, keďže pri jeho prevedení zapájate všetky svaly - od rúk po brušné, sedacie, nohy... Preto je tento cvik obľúbený i medzi trénermi a mali by ste ho do svojho denného režimu zapojiť i vy. Samozrejme, len ak je vašou prioritou  spevniť a vypracovať si svaly. Schudnúť plankom je však nereálne.

Existuje niekoľko rôznych plankov - na rukách, na predlaktí, bočný plank... Ak chcete, môžete robiť celé dve minúty len jeden, ale oveľa väčší efekt bude mať, ak budete každých 30 sekúnd striedať polohy:

30sekúnd plank na predlaktí

30 sekúnd plank s vystretými rukami

30 sekúnd plank na ľavom boku

30 sekúnd plank na pravom boku

Ak si doprajete toto "cvičenie" každý deň, tak už po 14 dňoch sa môžete tešiť z pevnejšej postavy a dokonca z vyrysovaného bruška. Tak čo, vyskúšate to?

SAMphoto

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio