BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Viete ktoré svetové kozmetické značky netestujú výrobky na zvieratách? Staňte sa aj vy cruelty-free
zdroj: pixabay.com

Viete ktoré svetové kozmetické značky netestujú výrobky na zvieratách? Staňte sa aj vy cruelty-free

Spomedzi všetkých značiek je naozaj mizivé percento tých, ktoré na zvieratách netestujú. Dnes si predstavíme prvú štvoricu.

Častokrát ani nevieme, čo obsahuje alebo akým procesom prechádza kozmetika, ktorú denne používame. Okrem označení eko či bio, by malo byť dôležitým atribútom pri výbere kozmetiky aj jej testovanie na zvieratách. Ročne pritom kvôli kozmetickým testom zomrú státisíce nevinných zvierat. Označenie výrobkov ako cruelty-free však nie vždy býva na obaloch výrazné a do očí bijúce, preto musíme poznať zopár základných informácií, ktoré nám výber uľahčia. Záleží od toho ako veľmi cruelty-free sa chceme stať. Z tohto hľadiska môžeme značky rozdeliť do nasledujúcich kategórií: značky testované na zvieratách, značky netestované na zvieratách, ktoré sú však vlastnené obrovskými korporáciami, ktoré tieto testy robia a značky, ktoré netestujú na zvieratách. Netreba sa však pri používaní kozmetiky obmedzovať. Ak vieme, ktoré značky ubližujú testovaním zvieratám, jednoducho ich nahradíme inou, lepšou alternatívou. Vybrali sme pre vás prvú štvoricu svetových značiek kozmetiky, ktorá nie je testovaná na chlpáčoch. 

GOSH COPENHAGEN

Táto dánska spoločnosť bola pôvodne založená ako farmaceutická firma. Prešla rozsiahlym vývojom a dnes vyrába dekoratívnu kozmetiku, prípravky vlasovej starostlivosti a vône. Ich produkty sú bez akejkoľvek parfumácie a podrobené veľmi prísnym kvalitatívnym dohľadom. Veľkú časť zloženia produktov dokonca tvoria prírodné zložky.

GOSH Copenhagen Review
ellistuesday.com

Lush

Táto spoločnosť vyrába čerstvú handmade kozmetiku a pôvodom je z Anglicka. Všetky produkty tejto značky sú 100% vegetariánske a 82% vegánske. Svoje výrobky netestujú na zvieratách a navyše aj dodávateľov vyberajú podľa tohto kritéria. Vyhýbajú sa aj používaniu palmového oleja (ktorým šetria dažďové pralesy a ich živočíšnych obyvateľov). Ich zloženie uvedené na obale je zrozumiteľné pre každého a tvoria ho prevažne rastlinné silice, soľ, banán a rôzne iné čisto prírodné ingrediencie. Okrem iného, sú aj obaly z recyklovateľných materiálov a navyše za každých 5 vrátených, máte masku na tvár zdarma.

w_lush_legend_hero
uk.lush.com

NARS

Značka Nars vyrába jedinečnú dekoratívnu kozmetiku, ktorú radi používajú nielen svetoví vizážisti. Všetky produkty majú veľmi ľahkú textúru, aby nezaťažovali pleť a mohla dýchať. Vzhľadom na prevahu prírodných zložiek obsahujú niektoré výrobky parabény, ktoré zaručujú dlhšiu trvanlivosť a odolnosť voči baktériám. Obsahuje aj niektoré živočíšne deriváty (napríklad lanolín), ale väčšinu sa im podarilo nahradiť rastlinnými.

nars_lede
glamour.com

theBalm

Filozofiou tejto značky je byť krásna do 5 minút, preto ponúkajú množstvo multifunkčných produktov. Kozmetika osloví nielen zaujímavým dizajnom, ktorý je navrhnutý vo veselom retro štýle. Produkty tejto značky neobsahujú žiadne parabény, sulfáty, syntetické farbivá ani ftaláty. Obsahujú najmä prírodné zložky ako sójový olej, kyselinu linolovú ale aj včelí vosk. Tieto zložky majú veľa vitamínov, ktoré sú pre pleť prospešné a pomáhajú bojovať napríklad proti vráskam.

thrumyrosyglasses.com


Medzi známe svetové značky, ktoré sa hrdia tým, že netestujú svoje produkty na zvieratách, patria napríklad aj ďalšie ako Too Faced, Urban Decay, NYX Cosmetics, Zoeva, Real Techniques a aj tie si už čoskoro predstavíme.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio