BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Skutočná pravda o zelenom čaji: Pite ho iba takto, inak sa jeho účinky znížia
zdroj: pixabay.com

Skutočná pravda o zelenom čaji: Pite ho iba takto, inak sa jeho účinky znížia

Zelený čaj súčasťou takmer každej diéty. Údajne má zrýchľovať metabolizmus, znižovať chuť do jedla... No aká je skutočná pravda?

Kde je pravda?

Už niekoľko rokov prevládajú teórie, že práve zelený čaj výborným pomocníkom pri chudnutí. Má naštartovať náš metabolizmus a pomôcť lepšie zhodiť nadbytočné kilá. Na prvý pohľad, teda skôr počutie, to znie až príliš dobre, čo poviete? No o niečo horšie sa potom počúvajú skutočné výsledky štúdií, ktoré asi zarytých milovníkov tohto nápoja nepotešia. Zelený čaj má v skutočnosti len veľmi nízky vplyv na úbytok našej hmotnosti.

Ale, niečo je predsa len platné - zelený čaj skutočne dokáže naštartovať matebolizmus, a to vďaka obsahu antioxidantov zvaných i katechíny, ktoré urýchľujú trávenie. Plus obsahuje ďalší antioxidant, ktorý je známy účinkami na metabolizmus - kofeín. Keď si to zrátame, tak v podstate má zelený čaj vplyv na našu postavu, ale žiadne zázraky čakať nemôžete. Do diétneho jedálnička ho však zaradiť môžete. Pretože o jeho zdravých benefitoch niet najmenších pochýb.
Samozrejme, i tu záleží na tom, aký pijete. A v tomto prípade môže znamenať vyššia cena - lepšia kvalita...
Veľmi záleží na kvalite lístkov, z ktorých je čaj vyrábaný, a na ktorú by ste si pri nákupe mali posvietiť. V balení rozhodne nemôžu byť žiadne konzervačné prísady, ale len tie čisto prírodné. A ak preferujete vrecúška pred sypaným čajom, spotrebovať by ste ich mali najneskôr do pol roka, pretože potom sa vytrácajú z čaju účinné antioxidanty.

Ak si potrpíte na zelený čaj bez pridanej chuti, robíte dobre, pretože akékoľvek látky navyše len znižujú jeho účinky. Zelený matcha čaj je tiež vhodný, ale latté zo zelného matcha čaju dostáva rozhodne STOPku.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio