BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Orientácia, ktorá "dobýja" svet: Viete, kto je pansexuál?
zdroj: pixabay.com

Orientácia, ktorá "dobýja" svet: Viete, kto je pansexuál?

Možno vás to prekvapí, ale ľudí s touto orientáciou je čoraz viac. Viete ale, o čo vôbec ide?

Orientácia preslávená celebritou

O pansexuáloch sa začalo čoraz častejšie hovoriť i vďaka jednej z najznámejších tvári súčasného šoubiznisu Miley Cyrus. Speváčka, herečka, ktorá patrí jednoznačne medzi najvýstrednejšie hviezdičky, sa hrdo hlási k tejto orientácii, o ktorej sa dozvedá čoraz viac ľudí. A čo je hlavné, práve k pansexualite sa hlási viac a viac mužov i žien. O čo teda ide?

Ak by sme sa mali pozrieť na význam tohto slova, tak ten treba hľadať v gréckom slovníku. "PAN" totiž znamená po grécky všetko. A to doslova. Nejde však o bisexuála. Pansexuál je priťahovaný naozaj a doslova všetkým - mužom, ženou, bisexuálmi, transexuálmi... Každým, kto sa nehlási k žiadnym genderovým či transgenderovým osobám. Transexuálmi sú často ľudia, ktorí sa spočiatku hlásia k bisexualite, ale neskôr zistia, že i tá ich obmedzuje. Táto orientácia je viac otvorená rôznym skupinám a je "populárna" najmä medzi mladšou generáciou.

Nejde však o ľudí, ktorí by si užívali každú noc s niekým iným či nemali voči ničomu zábrany. Naopak. Práve ľudia s touto orientáciou si svojho partnera vyberajú oveľa obozretnejšie a nepúšťajú si každého k telu. Intímny pomer nadviažu iba s tými, s ktorými to myslia naozaj vážne. Takže nejde o ľudí, ktorí nie sú schopní záväzkov, alebo by sa mi vyhýbali. I tu platí opak. Túžia po vážnych vzťahoch. Nejde pritom o nič nové. Len dlhodobejšie sa hľadalo správne pomenovanie pre jedincov s touto čoraz populárnejšou orientáciou.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio