BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Začína ešte väčšia zábava
zdroj: beauty.sk

Začína ešte väčšia zábava

Mišo prešiel z dvoch denných spánkov na jeden. A teda máme viac slobody a času na všetko.

Tým, že aj cez deň tie dva spánky spával v postieľke a nie v kočíku, robila som nám krátke programy a výlety, aby sa vždy v pokoji vyspal doma vo svojej posteli. Teraz sa ale preklopil na jeden spánok, čo znamená, že máme veľa času doobeda a ešte viac poobede. Už mám v pláne návštevu galérie, múzea a všetkého možného.
Mišo miluje pesničky a akúkoľvek hudbu. Aj keď z reklamy v telke započuje dve sekundy nejakej hudby, začne tancovať. No, tancovať je možno silné slovo. Začne so sebou metať zo strany na stranu a dupať nohami. Ale ja viem, že je to snaha o tanec. A tak som s ním len tak zo srandy skúsila ísť na takú nejakú pohybovo-tanečnú hodinu. Nech si trsne aj s inými deťmi, nemusí len na mňa nonstop kukať. Na tej hodine sme boli 4 mamičky a 4 deti. A inštruktorka. Pred tou ženou obrovský klobúk dole! Jej trpezlivosť bola tak neskutočná, až som sa jej chcela opýtať, či si nedala nejaké upokojujúce tabletky pred touto hodinou. Tie naše štyri deti robili všetko na svete, len nie to, čo by sme od nich očakávali. Mali tlieskať, dupkať nohami, mávať rukami... a ony? Začali jej rozoberať krabice s hračkami a pomôckami, môj Mišo neodhadol svoju silu a roztrepal tam rovno nejakú pomôcku, utekali, behali, lietali... A ona úplne v pohode spievala ďalej, menila hračky, ktoré by ich mohli zaujať, skúšala, čo by ich bavilo. Ani na sekundu to nevzdala, dievka.
My, mamy, sme zo začiatku mali snahu ich nejak "prinútiť" sedieť v kruhu a spolupracovať, ale po chvíli sme to vzdali a už sme sa len bavili na tom, ako tam tie deti zdivočeli. Boli najviac na svete neposlušné, divé a tak nejak zlomyseľne šťastné, ako keby sa telepaticky pred hodinou dohodli, že tú inštruktorku zničia.
Nič iné sa ale očakávať nedalo - 4 deti, ktoré sa nikdy nevideli v priestore, v ktorom nikdy neboli, s miliardou farebných hračiek, pomôcok a hudobných nástrojov okolo seba... Snáď nebudú pozerať na inštruktorku alebo na mamu. Ale bolo to celé tak veľmi milé a veselé, že tam pôjdeme aj o týždeň, Mišo možno časom pochopí, čo by sa tam od neho očakávalo. A ak nepochopí, tak bude aspoň šťastne robiť zlobu s ostatnými deťmi. Pani inštruktorka, neviem vaše meno, ale tešte sa, prídeme zas...

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio