BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nachádza sa vo vašej blízkosti zlý človek? Toto správanie ho prezradí
zdroj: Samphoto

Nachádza sa vo vašej blízkosti zlý človek? Toto správanie ho prezradí

Ako odhaliť, že človek, s ktorým trávite pomerne veľa času, je vo svojej podstate zlý? Napovie vám to jeho "skryté" správanie. Sledujte teda pozorne tých, o ktorých si myslíte, že patria medzi nich.

Bez morálky

Zlým ľuďom nerobí problém urobiť čokoľvek. Naozaj čokoľvek. Jednoducho nemajú morálku a ani zábrany. Chýba im tzv. morálny kompas, nikdy necítia výčitky, ak vyvedú niečo nevhodné, práve naopak. Necítia bolesť a pocit viny smerujú okamžite na iných ľudí. Často máte pri nich pocit, že za všetko zlé, čo vlastne urobili oni, môžete len a len vy...

Manipulatívni

Riadia vás. Možno si to ani neuvedomujete, ale ste v podstate ich bábkou. Pretože títo ľudia potrebujú mať všetko a všetkých pod kontrolou. Všetky schôdzky sa konajú vtedy, kedy oni chcú, tam, kde chcú a s účasťou ľudí, ktorých oni sami vyberú. Nič navyše. Sú priam posadnutí tým, aby mali posledné a konečne slovo a nikto im nesmie ani len náznakom odporovať. 

Šťastní z nešťastia

Zlí ľudia sa vyžívajú v nešťastí ostatných. Nejde však o škodoradosť ako takú. Skôr o číru radosť z toho, že niekomu, koho poznajú, (a nemusia to byť len ich "nepriatelia") sa jednoducho prihodí niečo zlé. Poznáte to aj z toho, že o tom nešťastí budú vlastne hovoriť ako o dobrom vtipe. Ak budete vidieť a cítiť tú ich radosť z toho zlého, tak zbystrite pozornosť. Pravdepodobne máte pred sebou naozaj zlého človeka. 

Klamstvo

Ok, každý z času na čas zaklame. Ale! Nie je lož ako lož a nie je klamár ako klamár. Tak pozor na to! Zlí ľudia sa vyznačujú až patologickým klamaním, ktorému v konečnom dôsledku sami veria, a tak je často problém zistiť, kde je vlastne pravda. A práve tie klamstvá často slúžia ako nástroj ich manipulácie. Takže buďte v strehu. 

Pocit

A netreba však zabúdať ani na starý dobrý šiesty zmysel. Pretože niekedy dokážu ľudia jednoducho tých zlých naozaj vycítiť. A často sa to prejavuje fyzicky - bolesťami hlavy, tela. Zlí ľudia z vás môžu vysávať energiu, oberajú vás o zdravý optimizmus, často vás privedú až do stavu depresií. Neodsúvajte teda vaše pocity na vedľajšiu koľaj. Pozorne ich sledujte a v tomto prípade im naozaj prikladajte veľkú váhu. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio