BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Benefity jogy, o ktorých (asi) neviete: Zlepšite svoje libido a odstráňte bolesť hlavy
zdroj: pixabay.com

Benefity jogy, o ktorých (asi) neviete: Zlepšite svoje libido a odstráňte bolesť hlavy

Nie len relax a či posilnenie tela je najväčšou výhodou jogového cvičenia. Za týmto čoraz populárnejším cvičením je viac benefitov, než by ste si mysleli.

Lepší spánok

Problémy s nespavosťou z času na čas potrápia každého. Ak však pretrvávajú dlhodobo a premenia sa na nepríjemnú insomniu, môžete vyskúšať iné riešenie, ako hneď siahnuť po liekoch. Čo takto si ísť zacvičiť? Áno, myslíme jogu. Doprajte si tréning každý deň, a už o dva mesiace môžete pocítiť zlepšenie vášho spánku. Zhodli sa na tom vedci z Harvardu. A vďaka lepšiemu spánku budete mať i lepšiu náladu a väčšiu energiu. Tak si pobaľte legíny a hurá na lekciu...

Chuť na sex

Pri joge sa zlepšuje prietok krvi v intímnych partiách, čo môže mať za následok dokonca lepší sexuálny výkon, a to najmä u mužov. Vo všeobecnosti však je dokázané, že pravidelným cvičením jogy, môžete už počas troch mesiacov zvýšiť svoje libido. 

Koniec s migrénou

Dobrá správa pre všetkých, ktorí bojujú s častými bolesťami hlavy a dokonca i s nepríjemnými migrénami. I s týmto problémom vám môže pomôcť pravidelný tréning jogy. A i tu vám postačia tri mesiace cvičenia a bolesti môžu ustúpiť alebo úplne poľaviť. Ako je to možné? Tak hlavnou príčinou týchto  problémov je zlé držanie tela, následné problémy s chrbticou... Práve pri joge sa toto všetko môže zlepšiť. 

Lepšia imunita

Obdobie chrípok a nachladnutí úspešne dorazilo. Ako sa mu vyvarovať? Okrem dostatočnej zásoby vitamínmi, môžete vyskúšať i cvičenie jogy. Podľa nórskych vedcov pomáha joga zlepšovať váš imunitný systém na bunkovej úrovni. Podľa ich štúdie práve ľudia, ktorí cvičili jogu a hlavne v prírode, boli odolnejší voči nachladnutiu a ochoreniam. Za skúšku to stojí, nie?

Samozrejme, joga má kvantum ďalších fyzických a psychických benefitov, pre ktoré sa oplatí aspoň párkrát do týždňa sa navliecť do športového úboru. Medzi tie najväčšie patria:

  • Schopnosť zmierňovať stres
  • Zlepšenie sebavedomia
  • Pocit šťastia a spokojnosti
  • Stav absolútne upokojenej mysle a koncentrácie
  • Lepšia flexibilita
  • Lepšie držanie tela
  • Masívne prekrvenie orgánov v brušnej dutine
  • Silné a vyšportované svalstvo, najmä brušné

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio