BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nafúknuté brucho nie je len výsledkom zlej stravy! Na vine môžu byť i tieto zlozvyky
zdroj: Samphoto

Nafúknuté brucho nie je len výsledkom zlej stravy! Na vine môžu byť i tieto zlozvyky

Nepríjemné nafukovanie brucha nemusí byť spojené len s jedlom. Za týmto problémom môže byť často i zopár vašich zlozvykov. Ktoré?

Jete v pohybe

Pri jedení počas chôdze sa dostáva do vášho zažívacieho systému viac vzduchu, čo môže mať za následok i nepríjemné kŕče. Preto ak ráno raňajkujete, radšej si k jedlu sadnite na desať minút. Vyvarujte sa jedeniu a chodeniu zároveň, neprinesie vám to nič dobré. Len a len zbytočné problémy. 

Zlý postoj

Záleží i na tom, v akej polohe jete. Mnoho ľudí sa nad stolom hrbí, zle sedí a tým si chtiac-nechtiac opäť púšťate do tela veľa vzduchu. Podľa istej štúdie z roku 2003 naozaj ovplyvňuje váš spôsob jedenia to, koľko vzduchu sa vám do tela dostane. Preto sa vyvarujte zbytočne prudkým pohybom. Jedzte narovnaní, v pokoji a veľmi sa nepredkláňajte. Nikam sa neponáhľajte, pár minút navyše vás nezabije. 

Pri jedení hovoríte

Chápeme, že je asi ťažké sedieť na večeri s priateľmi a byť ticho ako myška. Vlastne asi to je skôr nemožné. Pozor by ste si teda mali dať aspoň na to, aby ste nehovorili príliš veľa. Ak často bojujete s nafukovaním, tak dajte priestor pri večeri radšej druhým ľudom a vy sa hlavne pokojne najedzte. A tiež budete viac prežúvať, pretože väčšie kúsky v žalúdku spolu so zbytočným vzduchom vedia narobiť tiež neplechu. 

Žuvačky

Plynatosť môže byť spôsobená i zlozvykom neustále žuvať žuvačky. Preto najlepšie urobíte, ak na pár dní skoncujete s týmto zlozvykom. Ak sa vám uľaví, tak viete, kde bol problém.

Menštruácia

Vlastne obdobie pred dokáže ženám spôsobiť taktiež tento nepríjemný problém. Hormóny progesterón a estrogén spôsobujú to, že telo zadržuje soľ a vodu, čo okrem nafúknutia môže spôsobiť i pocit plnosti. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio