BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Deň blbec a dieťa tiež
zdroj: beauty.sk

Deň blbec a dieťa tiež

Alebo, keď už ráno vieš, že tento deň jednoducho ukážkový nebude.

Mišo vstáva každý boží deň o 7:00 (plus mínus hore dole pár minút). Preto som si aj taký pohybový krúžok pre detičky dala na utorky na 9:00. Ideálny čas - Mišo vstane, v pokoji dáme raňajky, oblečieme sa, môžeme sa popri tom aj šmatlať a motať a zdržiavať sa a krúžok stíhame.
Tým, že tento Mišov biologický budíček je presný, ja absolútne nepoužívam budík. Vstávam o 7:00 s ním. Ale minulý týždeň ma chlapček obabral
(chcela som použiť úplne iné slovo začínajúce tiež na o...) a vstal o 8:10 (a ja s ním)!!! A teda bolo jasné, že to budú mega fofry, aby sme ten krúžok o 9.00 stihli. Rýchlo som obliekla jeho, seba, zobrala do auta suchý rožok a piškóty - smola, dlho spal, raňajky deluxe dnes nebudú. Ale teda stihli sme. Aj keď spotená som bola už 3 minúty po otvorení očí.
Hovorím si, kamarát, tento týždeň ma nedostaneš! A pre istotu som si nastavila budík na 7:00 - aby sme tentokrát na krúžok prišli v pohode. Ja som teda vstala - on spal.
Tak najprv som sa obliekla a namaľovala (!!!) ja, urobila som mu kašu a čakala, kým sa pán zobudí. Nezobudil sa. Tak som si spravila aj kávu - mám celkom hlučný kávostroj, no ani ten ho nezobudil. Tak som išla do jeho izby mu vybrať veci na oblečenie zo skrine. Väčšinou sa zobudí už iba na zvuk kľučky.Teraz nie. Tak som si dala ešte jednu kávu. Stále nič. Šla som ho pohladkať, nič. To už som potom kontrolovala, či dýcha. Dýchal. Už keď bolo 8:15 a ja som nemala srdce ním zatriasť, pustila som do jeho izby Kamila - kocúra. A ten mu od radosti začal mraučať pri posteli a škrabkať pazúrmi po dlážke, že sa Mišo nakoniec zobudil. Takže som nebola ja tá zlá, ktorá ho zobudila, ale chudák Kamil. Ale Mišo sa zobudil s úsmevom, tak dobre. Rýchlo zjedol kašu, obliekli sme sa a šli. Stále sme to stíhali, lebo cesta do Senca mi trvá asi 8 minút.  Akurát, nebolo kde zaparkovať, takže som hľadala miesto asi 15 minút. Opäť sme prišli poslední a ja zase spotená, lebo som s Mišom na rukách bežala asi cez 5 ulíc.
A preto sa pýtam, budem ja niekedy s dieťaťom ešte dochvíľna???
(Najviac na svete ma vytáčali nedochvíľni ľudia!)
A budem niekedy s dieťaťom ešte bez mokrého chrbta???
A bude si to decko zo mňa robiť prdel každý utorok???

Takto - na somára-cestou v aute na krúžok. Držíme sa hesla: "Keď to nevidíš, tak sa to nedeje..."

Takto - na somára-cestou v aute na krúžok. Držíme sa hesla: "Keď to nevidíš, tak sa to nedeje..."
Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio