BEAUTY.sk BEAUTY.sk

5 zaručených tipov ako schudnúť: Tohto sa držia profesionálni športovci
zdroj: Pixabay.com

5 zaručených tipov ako schudnúť: Tohto sa držia profesionálni športovci

Nie je žiadne tajomstvo, že jedným z najdôležitejších faktorov pri úbytku váhy je správna a vyvážená strava. Väčšina športovcov si na ňu musí dávať pozor počas celého roka.

Skúšate jednu diétu za druhou a žiadna nefunguje? Toto je päť tipov od profesionálov z celého sveta. Vo forme vás udržia po celý rok. Nejde o nič nové, čo by ste doteraz nepočuli, ale keďže opakovanie je matka múdrosti... 

1. Dostatok zeleniny 

Pridajte do vášho jedálničku veľa zeleniny. Môžete tak konzumovať rovnaké množstvo jedla. Zelenina má menej kalórií, ponúka množstvo živín a pomáha vášmu metabolizmu.

zdroj: Pixabay.com

2. Veľa tekutín

Pite veľa vody a vyvarujte sa sladeným nápojom, sóde a sladkým čajom. Jediné, čo by ste mali piť, je čistá voda. Ak jej chcete dodať príchuť, skúste čerstvú citrónovú šťavu. Občas môžete siahnuť po kokosovej vode.

3. Zabudnite na diéty

Vďaka diétam môžete rýchlo dosiahnuť požadované výsledky, ale ide len o krátkodobý efekt. Musíte zmeniť svoj postoj k jedlu a životný štýl. Snažte sa jesť potraviny, ktoré majú čo najbližšie k pôvodnému zdroju a pozorujte, ako na jedlo reaguje vaše telo.

zdroj: Pixabay.com

4. Veľkosť porcií

V reštauráciách vám zvyčajne dajú oveľa viac jedla, než potrebujete. Myslite na to, že nemusíte zjesť všetko. Jedzte pomaly a prestaňte, keď cítite, že už viac nepotrebujete.

5. Pripravená strava

Noste si jedlo so sebou a nečakajte, kým vás zaskočí hlad. Práve keď sme hladní, tak sa často uspokojíme s nezdravým výberom jedla z rýchleho občerstvenia.

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio