BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Koľko hodín spávate vy? Vášmu okoliu to o vás prezradí veľa
zdroj: Samphoto

Koľko hodín spávate vy? Vášmu okoliu to o vás prezradí veľa

Niekomu stačí 6 hodín, niekom u je i 8 málo...

5-6 hodín pre workoholikov

Ľudia, ktorí zaspávajú myšlienkami na prácu a taktiež s nimi i vstávajú, berú spánok skôr za akúsi "povinnosť". Nevedia si vychutnať oddych. Práve tento počet hodín je pre nich dostačujúci na to, aby nazbierali nové sily a mohli sa opäť pustiť do práce. Nespia tak málo preto, že by nemali čas na to, ale všetko čas navyše strávení v posteli je pre nich stratou času. Samozrejme, takto sa fungovať nedá do nekonečna, a ak z času na čas nezačnete hlavu vypínať, môže vás to nepekne dobehnúť.

7 hodín pre umelcov

Ľudia, ktorých súčasťou práce je kreatívna tvorba, si hravo vystačia zo siedmimi hodinami. Za tento čas je mozog natoľko oddýchnutý, že dokáže opäť vytvárať nové, kreatívne veci. Títo ľudia však na rozdiel od workoholikov spánok milujú a sú si vedomí, že bez oddýchnutej mysle nič nové nevytvoria. Nepotrebujú sa však váľať v posteli príliš dlho. I oni majú menšiu potrebu využívať čas na pracovné aktivity

8 a viac hodín bez stresu

Tí, ktorí dokážu spať i viac ako osem hodín, sú presne tí ľudia, ktorí nebojujú so stresom. Nemajú po zobudení hneď výčitky, že treba opäť makať a pracovať a pracovať... Neznamená to, že sú poflakovači alebo že by nemali dôležitú prácu. Ale vedia jednoducho vypnúť. Uvedomujú si, že v podstate pokiaľ nejde o život, nejde o nič, a spánok a celkový oddych je pre ich fungovanie veľmi dôležité. Na všetko majú čas a nestresujú sa. Takže bez výčitiek si pospia aj deväť hodín.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio