BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Aký je ideálny vekový rozdiel medzi partnermi? Mnohé páry toto číslo nepoteší
zdroj: Samphoto

Aký je ideálny vekový rozdiel medzi partnermi? Mnohé páry toto číslo nepoteší

Myslíte si, že je dôležitý vekový rozdiel medzi partnermi? Alebo skutočne na veku nezáleží a nemali by sme hľadieť na dátum narodenia pri výbere manžela?

Čísla nepustia

Hneď na úvod upozorňujeme, že vychádzame z istej štúdie z Univerzity v Atlante. Takže nie je to náš výmysel na základe skúseností, ale fakt, potvrdený vedcami. Ale prejdime teda k tomu podstatnému. Naozaj má vekový rozdiel medzi partnermi/manželmi vplyv na vzťah? Podľa profesorov Mialona a Francisa jednoznačne áno. Z ich zistenia vyplýva jedno - vzťahy, kde je jeden partner od druhého starší o viac, ako 5 rokov, majú väčšiu šancu, že sa rozprávkového konca jednoducho nedočkajú. Podľa nich je najideálnejší vekový rozdiel 1-4 roky. Teda presnejšie povedané, muž by mal byť o jeden maximálne však o štyri rok starší od svojej partnerky. Opačne to však neplatí.
Podľa spomínanej štúdie majú manželstvá, kde je partner starší o 10 rokov, až takmer 40%-tnú šancu na rozvod, pričom tie s takmer 20-ročným rozdielom až 95% šancu! Pôsobí to až hrozivo, nie? No ale čísla nepustia... Najlepšie z tohto prieskumu vyšli manželia len s 12 mesačným rozdielom. Rozvodovosť u týchto dvojíc je vraj len 3%.

Štatistika, ktorej sa mnoho párov nepoteší

Z týchto čísiel rozhodne veľkú radosť nebude mať mnoho párov, keďže súčasným trendom sú vzťahy, kde je žena tá staršia vo vzťahu, a to mnohokrát o viac, ako len rok-dva. Lenže psychológovia majú na takéto vzťahy tiež svoj (jasný) názor a neradia ich medzi úspešné. Údajne muži, ktorí vyhľadávajú staršie ženy, si potrebujú zvyšovať ego. Potrebujú dokázať sebe, aj ostatným, že tiež vedia "zbaliť" vyzreté ženy. Tie sú pre ne akýmisi trofejami, ktoré im však dokážu imponovať len nejaký čas. Akonáhle títo muži dovŕšia 30tku, začnú rozmýšľať o rodine a tie chcú radšej zakladať skôr s mladšími ženami. Tak sa ľahko môže stať, že vás skôr či neskôr vymení za mladú ženu...

Samozrejme, existujú výnimky. Takže netreba brať tieto výsledky katastrofálne a začať si hľadať partnera len na základe jednej štúdie... A na záver dodáme jeden optimistickejší fakt. Odborníci sa zhodujú i na tom, že ak manželia prekonajú prvé dva roky, ktoré sú "rizikové", tak ich šanca na šťastné manželstvo sa zvyšuje, a to takmer o 43%! Tak dúfame, že aspoň táto informácia vás povzbudila.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio