BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Som hrdá mama!
zdroj: beauty.sk

Som hrdá mama!

Tento týždeň robil Mišo hrdinské drobnosti, ktoré mňa ako mamu vystrelili od radosti do vesmíru.

Páli mu to

Sestra mi ho prišla na dve hoďky postrážiť, kým som ja šla s autom do servisu. Rovno naložil do plienky a sestra povedala iba: "Mišo fuj, pôjdeme sa prebaliť." A kým to dopovedala, Mišo už bežal do svojej izby a doniesol jej čistú plienku. Toto nemá naučené, ale nejak mu asi doplo, že ona u nás nebýva a nevie, kde sú plienky, preto jej pomohol. (Mne ich takto nenosí... ja ho musím koľkokrát ešte aj naháňať, aby som ho prebalila.)

Je odvážny

Dnes prvýkrát sám vyliezol na šmýkačku a sám sa aj bez pomoci spustil. A spúšťal sa potom ešte hodinu. Aj hlavou dopredu. Mala som asi 16 infarktov, ale stále som popri tom stihla byť na neho hrdá.

Nedá sa!

Mišo má zatiaľ celkom silný rešpekt pred staršími deťmi. Je jemný bojko a keď ma stratí z dohľadu, vie sa pekne opustiť. Keď mu iné deti zoberú hračku, jeho to netrápi, zoberie si inú. Nereve, nebojuje a ani to nerieši. To iba keď ja mu zoberiem niečo, musí ziapať ako šialený. A teraz sme boli na detskom ihrisku, sedel si tak v tráve - celkom ďaleko odo mňa, ale stále videl on mňa a ja jeho a hral sa so svojím bublifukom. Prišli k nemu dvaja chalani - asi 8 roční a začali doňho jemne strkať a snažili sa mu ten bublifuk zobrať. Ja som chcela vedieť, ako Mišo zareaguje, preto som sa chvíľu do toho nestarala. Ale tlaky som mala bohovské. V duchu som už fackala tých dvoch netvorov, ktorí sa snažia ublížiť môjmu synovi.  Ale Mišo šiel jak pán! Normálne pozeral na jedného, na druhého a držal ten bublifuk najsilnejšie ako vedel. Ani na sekundu im neprestal pozerať do očí a neviem, či sa im telepaticky vyhrážal, ale tí dvaja ho v momente pustili a bežali preč. A Mišo pokojným krokom prišiel ku mne a absolútne neriešil. Som myslela, že ho rozpučím od radosti, že sa nedal.

Áno, ja sa opúšťam nad takýmito vecami.  Ale má rok a 3 mesiace! Pre mňa sú toto heroické výkony, čo dáva! A čo už budem robiť, keď doštuduje Harvard????

Buba

Najnovšie z kategórie: Buba blog

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio