BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tip na víkendový výlet: Nezostávajte len na Slovensku!
zdroj: instagram.com/gustavo.fserra

Tip na víkendový výlet: Nezostávajte len na Slovensku!

Cestovanie nebolo nikdy také jednoduché, ako dnes. Možno to vyznie povrchne, no skutočne nejde o otázku peňazí. Ak sa rozhodnete spraviť si výlet niekde do zahraničia, je dosť možné, že spiatočná letenka vás bude stáť menej, než cesta vlakom z Bratislavy do Košíc.

Do konca roka vám neostáva žiadna dovolenka a sedieť doma sa vám nechce? Slovensko sa môže pochváliť skvelou polohou. Množstvo európskych metropol máme doslova na dosah. Na návštevu niektorých z nich vám pokojne postačí víkend.

Londýn

Londýn sa nedostatku turistov rozhodne báť nemusí. Hlavné mesto Anglicka je najnavštevovanejšie miesto na svete a za sebou necháva aj americký New York či japonské Tokyo. Či už hľadáte historické pamiatky, dobré jedlo alebo bujarný nočný život, Londýn je tou správnou voľbou. Zabúdať netreba ani na nakupovanie. Milovníčky drahých topánok či kabeliek si tu prídu na svoje. Butiky prestížnych módnych dizajnérov ako Dior, Prada, Gucii či Karl Lagerfeld ponúkajú tie najnovšie kolekcie a ak budete mať šťastie, natrafíte na kúsky vo výpredajovej cene.

Či už ste zo západného, stredného alebo výhodného Slovenska, ide o ideálnu voľbu pre víkendový výlet. Zo Slovenska môžete využiť priame lety z Bratislavy, Popradu a Košíc. Ak vám z nejakého dôvodu žiaden ponúkaný letový čas nesadne, skúste si zabookovať letenky z neďalekej Viedne. Ak sa nefixujete na konkrétny víkend (napríklad obdobie okolo Vianoc), tak letenky vás nebudú stáť viac, než pár desiatok eur.

Paríž

Hovorí sa, že každý by mal aspoň raz za život navštíviť perlu Francúzska. Paríž je tretie najnavštevovanejšie mesto na svete aj vďaka svojej výbornej infraštruktúre a bohatej histórii. Atmosféra, ktorou je Paríž známy po celom svete na vás bude dýchať zo všetkých strán. Na rozdiel od Londýna sa však pripravte o niečo vyššie ceny.

Každý milovník rozprávok by mal určite počas svojej návštevy Paríža na program zaradiť návštevu Disneylandu. Dvojica zábavných parkov rozhodne nie je len pre deti. Podľa mnohých je práve tento európsky Disneyland ten najkrajší. Svedčia o tom aj čísla. Od otvorenia v roku 1992 prešlo bránou rozprávkového sveta cez 320 miliónov návštevníkov, čím sa žiaden iný park v Európe nemôže pochváliť.

Výhodou pre Slovákov je to, že do Paríža sa dostanete bez problémov aj autom, vlakom alebo autobusom. Letecká doprava vám však ušetrí čas, ale aj financie, keďže "klasická" cesta sa vám môže poriadne predražiť.

Viedeň

Ak máte naponáhlo a Londýn alebo Paríž sú pre vás ďaleko, možno vás zaujme Viedeň. Rakúska metropola je od nášho hlavného mesta vzdialená len pár minút cesty, no nudiť sa tu určite nebudete. Mnoho kaviarničiek a hotelov ktoré dýchajú luxusom sú roztrúsené takmer po celom meste. Okrem toho tu nájdete najstaršiu zoologickú záhradu na svete, v ktorej si na vlastné oči môžete pozrieť koalu, pandu, či ľadové medvede.

Ak sa chcete odfotiť s Rihannou, Angelinou Jolie alebo Justinom Bieberom, vôbec nemusíte merať cestu za oceán. Aj vo Viedni sa totiž nachádza pobočka známeho múzea voskových figurín Madame Tussauds.

Berlín

Hlavné mesto Nemecka buď milujete, alebo nenávidíte. Pre mnoho turistov je Berlín len príliš veľká betónová džungľa. To je z veľkej časti pravda, ak však hľadáte nejaké mesto, kde sa môžete zabaviť, určite nebudete ľutovať. Podobne ako v Londýne, aj tu je práve nočný život to, čo ročne priláka obrovské množstvo tisíc turistov. Ďalším lákadlom je množstvo hipsterských podnikov po celom meste.

Ak sa do Berlína vyberiete v zimných mesiacoch, nezabudnite na tučné vreckové. Nájdete tu množstvo obchodov, ktoré na Slovensku ani u našich susedov zastúpenie nemajú. Výhodou je skvelá dostupnosť. 
Autom sa sem pri ideálnej premávke dostanete za zhruba 7 hodín a cestou pokojne môžete navštíviť aj Prahu alebo spomínanú Viedeň.

zdroj: instagram.com/dan3dfox

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio