BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Superpotravina, ktorá má 10x viac vitamínu C ako citrón! Pite tento nápoj každý deň
zdroj: pixabay.com

Superpotravina, ktorá má 10x viac vitamínu C ako citrón! Pite tento nápoj každý deň

Viete, o akej potravine je reč?

Zázračné šípky

Už naše babičky poznali priaznivé účinky týchto plodov. Cenné sú hlavne pre vysoký obsah vitamínu C v stabilnej forme, ktorý sa dobre udržuje práve pri tepelnom spracovaní. V šípkach ho nájdete až 10x viac, ako v citróne. No okrem toho sú bohatým zdrojom minerálnych látok ako draslík, vápnik či železo, sodík a fosfor. Plus v nich nájdete ich veľké množstvo vitamínu A, K, B1 a B2. A to už stojí za pozornosť.

Šípky sú naozaj veľmi dobrou pomocou pri chrípke a virózach, majú však vplyv na cholesterol. Práve v tomto období sa v ich plodoch nachádza najväčšie množstvo vitamínu, a tak urobíte najlepšie, ak si každý deň doprajete šálku šípkového čaju. Najlepšie čerstvého.

Pixabay.com

Domáci liek

Domáci šípkový čaj je najlepšou prevenciou proti nachladnutiu. Vyrobiť si ho môžete veľmi jednoducho. Nazbierané šípky očistite od zrniečok a dobre umyte. Uložte na plech a nechajte usušiť. Pokojne môžete použiť i sušičku. Po pár dňoch, ak budú naozaj dobre vysušené, rozdrvte ich na prach. Vznikne vám zmes, ktorú môžete použiť ako čaj. Jednu lyžicu šípkového prášku zalejte horúcou vodou. Lepší čaj ste ešte nikdy nepili.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio