BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Kvôli zdravej a žiarivej pleti by ste v zime nemali zabúdať na túto jednu vec!
zdroj: Samphoto

Kvôli zdravej a žiarivej pleti by ste v zime nemali zabúdať na túto jednu vec!

Zima sa od leta predsa len v niečom nelíši. A to v starostlivosti o pleť. I počas chladnejšieho obdobia by ste nemali podceňovať hydratáciu a najmä silu ochranného faktora.

Obyčajný krém nestačí

To, že počas zimného obdobia na nás z každej strany neskáče reklama o tom, ako dôležité je používať krém s ochranným faktorom každý deň, neznamená, že vašej pleti postačí bežná starostlivosť. Nepostačí. Slnko dokáže byť "zákerné" i pri nízkych a mínusových teplotách. A rovnako tak, ako počas tropických horúčav, i v tomto období môžete doplatiť na nedostatočnú ochranu. Zradné dokáže byť aj horské slnko. A práve pri nadchádzajúcej lyžiarskej sezóne by ste mali myslieť na používanie krému s ochranný faktorom. A pokojne siahnite i po päťdesiatkovom. Viac, ako 80% slnečných lúčov sa totiž odráža od snehu.

Aj v lete, aj v zime

Nezáleží pri tom na tom, aký typ pleti máte. Či už je mastná alebo suchá, poctivú starostlivosť si zaslúži každá. Okrem ochrany pred UV žiarením by mali byť vaše krémy i bez parfumácie. Ak sa chystáte na lyžovačku myslite i na to, že je dobré krémovanie tváre niekoľkokrát zopakovať. Rovnako, ako pri kúpaní počas leta. Neefektívnou starostlivosťou si môžete privodiť šupinky, popraskanú pokožku a neposlednom rade i nepríjemné a neestetické pigmentové fľaky.

Niečo navyše

Ak patríte medzi vášnivých milovníkov zimných športov, tak by ste mali mať na pamäti fakt, že vaše pleť dostáva zabrať aj v tomto období. Ak chcete urobiť maximum preto, aby ste ju ochránili pred škodlivinami, naordinujte si aspoň raz mesačne nejakú kúru. Zaobstarajte si extrahydratačnú masku na tvár, alebo si zájdite do salónu krásy. Najideálnejšie na toto obdobie sú napríklad kyslíkové terapie či mezoterapie, pri ktorých sa do pleti dostáva skutočne účinný vitamínový koktail. 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio