BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tajomstvo krásnej pleti Meghan? Na toto nedá nikdy dopustiť!
zdroj: TASR

Tajomstvo krásnej pleti Meghan? Na toto nedá nikdy dopustiť!

Dokonalá pleť je snom mnohých žien. I tých, ktoré si vzali princa. Samotná Meghan priznáva, že skôr, ako sa mohla chváliť pleťou bez chybičiek, si prešla tiež neestetickými kožnými problémami. Neskôr však prišla na to, čo jej pleti robí dobre a čoho sa drží už niekoľko rokov. A výsledky sú naozaj viditeľné.

Každá pleť, bez ohľadu na vaše postavenie, si zaslúži starostlivosť. Ak sa k nej budete správať s rešpektom, oplatí vám to. Zistila to i vojvodkyňa zo Sussexu, ktorá sa nie vždy mohla pýšiť dokonalou tváričkou. I ju trápili kedysi vyrážky, za ktoré mohla predovšetkým nedostatočná hydratácia, zlá strava, sladkosti a lenivosť. Dnes však venuje svojej dennej rutine oveľa väčšiu pozornosť. A to sa jej vypláca. Tak čoho by ste sa podľa Meghan mali držať i vy?

Krása vychádza z vnútra

Klišé, že? No v tomto prípade to platí doslova. Pretože to, čo jete, sa rýchlo prejaví na vašej pleti. Rovnako i to, čo pijete. Vysmážané jedlá a sladkosti spolu s enormným množstvo kofeínu a nedostatočným pitným režimom sú priam vražednou kombináciou pre vašu pleť. Preto, ak aj v dospelosti bojujete s akné a rozšírenými pórmi, myslite na to, čo si dávate na tanier. Nemusíte držať prísne diéty, ale nejaké to obmedzovanie neuškodí. V zdravej miere si môžete dopriať i sladké, ale zároveň to vyvážte niečím zdravým. Neznamená to však, že môžete zjesť celú čokoládu a potom si dať dve jablká a všetko bude ok... Nie ste už deti, tak prečo nepristupujete i k vaše pleti zodpovednejšie? Ak nezmeníte jedálniček, drahé séra či krémy za desiatky a stovky Eur vám budú aj tak zbytočné.

Citrónová maska

Meghan ju dokonca nazýva aj "raňajkové menu" pre vašu pleť. A mala by to byť jedna z prvých vecí, ktoré po prebudení urobíte. Jej príprava je veľmi jednoduchá - šťavu z citrónu pomiešajte s lyžičkou kurkumy a s vlažnou vodou a naneste na pár minút na pleť. Je výborná na sťahovanie pórov a kožného mazu.

Čajovníkový olej

Ďalší beauty produkt, bez ktorého si Meghan nevie predstaviť deň. Keďže je antiseptický, účinne pôsobí i na vyrážky. Okrem toho upokojuje pokožku, takže je vhodný i pre veľmi citlivý typ pleti. A tiež si poradí so začervenaním. Ak ste ho ešte neskúšali, najvyšší čas tak urobiť, nemyslíte?

Hýbte sa

Posledná rada od Meghan znie jasné. Hýbte sa! Pretože práve pri cvičení dochádza k okysličeniu pleti, čo má za následok i menšiu tvorbu vrások. Samotná vojvodkyňa zo Sussexu nedá dopustiť na kombináciu jogy a behu. Nech už si vy vyberiete čokoľvek, určite postrehnete pozitívne účinky nie len na svojej postave, ale i pleti. A to veľmi rýchlo.

TASR/AP

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio