BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tip na víkendový výlet: Tieto miesta musíte navštíviť!
zdroj: instagram.com/pragueworld

Tip na víkendový výlet: Tieto miesta musíte navštíviť!

Ste vášnivým milovníkom cestovania, alebo len chcete na pár dní vypadnúť zo stereotypu? Potom by ste si určite na zoznam mali pripísať tieto tri miesta. Napriek tomu, že sú stále v Európe, patria medzi obľúbené destinácie ľudí z celého sveta.

Ak si zoberiete v piatok alebo pondelok voľno, postačí vám to na to, aby si si urobili predlžený víkend ako z rozprávky. Ak budete mať šťastie, doprava aj ubytovanie vás bude stáť pár desiatok eur.

Barcelona

Katalánska metropola patrí medzi najobľúbenejšie letné destinácie v Európe. Nudiť sa tu rozhodne nebudete ani mimo hlavnej sezóny. Teplota navyše v Barcelone aj v tomto období bežne dosahuje 20 stupňov. Zimné bundy tak môžete pokojne nechať doma a prebádať rozprávkové uličky tohto mesta bez obrovských davov turistov.

Ak už budete v Španielsku, zabudnite na pizzu alebo sushi a vyskúšajte mieste špeciality. Španielska kuchyňa ponúka obrovské množstvo špecialít, ktoré určite oceníte tiež. Ak nič iné, tak aspoň Paellu by ste určite mali vyskúšať! Výhodou pre Slovákov je skvelá letecká dostupnosť. Do Barcelony sa lieta pravidelne z Bratislavy ale aj z neďalekej Viedne.

Benátky

Hovorí sa, že sú dve skupiny ľudí. Jedna Benátky nenávidí, tá druhá ich miluje. Každý však musí uznať, že mesto s podobnou atmosférou by ste inde na svete hľadali len márne. Benátky vraj o pár rokov pre čoraz väčšie záplavy existovať už nebudú, preto by ste ich návštevu odkladať nemali.

Navonok mesto vyzerá veľmi zachovalo, v skutočnosti však sú mieste budovy v dezolátnom stave. Na svoje si tu určite prídu milovníčky nakupovania. Svoje zastúpenie tu majú predajne luxusných značiek Gucci, Moschino alebo Prada. Určite by ste nemali vynechať jazdu gondolou. Tá síce stojí 70 eur, no ide zážitok, ktorý stojí za to. Do Benátok sa dostanete za pár hodín aj autom. Cestu môžete spojiť s návštevou Milána či talianskeho Terstu.

Praha

Stovežatá Praha patrí medzi najnavštevovanejšie európske mestá. Napriek tomu, že je od nás len „pár“ kilometrov, ponúka obrovské množstvo možností. Ak ste v Prahe ešte neboli, určite by ste nemali vynechať návštevu Pražského hradu, ktorý je zapísaný vo svetovom dedičstve UNESCO.

Praha je skvelou voľbou pre nakupovanie, ale aj párty. Ak pred tanečným parketom uprednostňujete dobré jedlo, môžete navštíviť jednu z mnoho reštaurácií. Za pozornosť určite stojí SaSaZu alebo Soho, kde ej nie len jedlo, ale aj samotný interiér zážitok. Do Prahy sa navyše dostanete za pár hodín aj vlakom alebo autom.

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio