BEAUTY.sk BEAUTY.sk

10 vecí, za ktoré by ste sa v živote nemali ospravedlňovať. Nikomu!
zdroj: Samphoto

10 vecí, za ktoré by ste sa v živote nemali ospravedlňovať. Nikomu!

Sme akí sme. Mali by sme sa rešpektovať navzájom, nech už máte priority, názor, sny akékoľvek. A hlavne by sme sa nikdy nemali za ne ospravedlňovať.

Nikdy sa neospravedlňujte za to:

Koho milujete

Nikdy! Nikdy! Nikdy! Lebo v podstate to nie je nikoho vec. Len vaše. Každý miluje toho, koho miluje a len ťažko to ovplyvní. Že niektorí ľudia majú problém s tým,kým ste? Majú problém ho rešpektovať? Nechápu, prečo milujete zrovna JEHO? To je len ich problém. 

Že poviete NIE

Hovoriť NIE je pre mnohých ľudí veľkým problémom. Každý sa snaží vyhovieť každému, a to častokrát i na úkor svojho voľného času, šťastia. Ale to je chyba. Ak sem-tam odmietnete urobiť niekomu láskavosť, tak to nikoho nezabije. Teda nemalo by. A ak sa za to na vás niekto nahnevá, tak asi to nebude taký dobrý priateľ. 

Že sa snažíte plniť si sny

Za to sa ozaj nemusíte ospravedlňovať. Každý je strojcom svojho šťastia a má robiť v živote to, čo ho napĺňa a baví. Nie každý však dokáže nasledovať svoje sny a preto často druhých za to zhadzujú. No vy sa nedajte vyviesť takýmto ľuďmi z miery. 

Chcete mať čas len pre seba

Zaslúžite si ho! Nie sme stroje. Z času na čas jednoducho potrebujeme oddych, nabrať nové sily, myšlienky. Nikto predsa nedokáže fungovať 24hodín denné, 7 dní v týždni. Je úplne prirodzené, že chcete namiesto kávičky s kamarátkami sem-tam len tak sedieť doma, alebo sa ísť sama prejsť. 

Za svoje priority

Každý má nejaké a rozhodne sa nemusí za tie svoje ospravedlňovať. Treba predsa vedieť rešpektovať názor ostatných. Vypočuť si ho môžete, ale nevnucujte im a ani si nenechajte vnucovať vy priority druhých ľudí. 

Že ukončíte toxické vzťahy

Pretože tie nikomu neprospievajú. Či už ide o milenecké vzťahy alebo priateľské. Jednoducho tie, z ktorých nemáte dobrý pocit, nejakým spôsobom vás ubíjajú, ničia a vlastne nadávajú žiadne pozitívne emócie do života, tak tých sa jednoducho "zbavte". 

Za svoju nedokonalosť

Pretože je vôbec niekto dokonalý? To určite nie. I keď sa o dokonalosť snaží veľa ľudí, dosiahnuť ju je nemožné. A čím skôr to vy pochopíte budete šťastnejší. A ak budú mať ostatní s tým problém, kašlite ich na to. 

Že stojíte pevne na zemi

Áno, snívať a mať sny je síce fajn, ale treba vedieť aj stáť pevne nohami na zemi. A to je tiež vzácnosť, ktorú nie každý má. Ak patríte ale medzi tých "šťastných", ktorí sú zdravom sebavedomí, no nelietajú s hlavou v oblakoch, mali by ste sa z toho tešiť a byť na seba hrdí. A neospravedlňovať sa za to. Nikomu!

Oneskorené odpovede

Pokiaľ nejde o život, nejde o nič. Ak vám kamarátky od rána vypisujú, ale majú len nedôležité pripomienky či otázky, nie je vašou povinnosťou hneď na to reagovať. A mali by to vedieť pochopiť. Najmä, ak vedia, že ste zaneprázdnení človek. 

Úprimnosť

Tak za tú sa NIKDY, NIKDY, NIKDY neospravedlňujte! Nikomu!

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio