BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Viete sa správne starať o pleť? Zistite, kedy je vhodné začať s botoxom a kedy s krémom na vrásky
zdroj: Samphoto

Viete sa správne starať o pleť? Zistite, kedy je vhodné začať s botoxom a kedy s krémom na vrásky

Viete sa správne starať o svoju pokožku? Každý vek si totiž vyžaduje iný prístup. Či už máte 20, 30, 50 rokov, ani jedno životné obdobie netreba podceňovať. Inak sa vám to nepekne vráti...

V každom veku sa naša pleť správa inak. Viete, kedy je najlepšie začať používať krém na vrásky, podstúpiť nejaké tie neinvazívne procedúry či kedy je priskoro na botox? Možno si poviete, že ak začnete skôr, nič nepokazíte, ale opak môže byť pravdou. Všetko by malo mať svoj postup.

A áno, zdravá pokožka, bez pórov a vrások môže byť výsledkom i dobrej genetiky, ale len v malom percente. Každú ženu dobehnú prehrešky minulosti. Preto je dôležité venovať rozličnú pozornosť pleti keď vám je 20, 40 či 50 rokov.

Na čo by nemali zabúdať dvadsiatničky

V tomto veku je najdôležitejšie sa naučiť to, čo budete robiť už do konca života. Pravidelné a dôkladné čistenie pleti. Nie len večer je dôležité všetko zo seba zmyť, dôkladne sa odlíčiť... Rovnako i ráno musíte vedieť, že vaša pleť potrebuje vyživiť, hydratovať, odmastiť... Preto je najideálnejšie v tomto veku nájsť si i vhodnú dermatologičku. Rovnako tak sa nebáť skúšať rôzne prípravky, séra, krémy. To, čo sa v tomto veku naučíte a čo do pleti investujete, sa vám o pár rokov vráti. A vy budete vďačná za to, že ste nič nepodcenili.

Apropo, je tu predsa niečo, čomu by ste sa ako 20tničky mali vyhnúť. Botoxu. Na ten máte ešte čas. Ak s ním totiž začnete priveľmi skoro, tak o 20 rokov, kedy ho možno budete potrebovať naozaj, nebude mať už taký efekt na vašu pleť...

Rady pre tridsiatničky

Ženy po dosiahnutí tridsiatky, by mali myslieť na 2 veci - séra a krém proti vráskam. Presne to by malo byť neodmysliteľnou súčasťou ich denného rituálu. Investícia do séra sa vyplatí vždy. A ak vás začínajú trápiť drobné vrásky, tak možno je na čase zaobstarať si i prvý protivráskový krém. Neodkladajte to na neskôr. Ak vás i v tomto veku budu trápiť vyrážky, myslite i na to, že by ste už nemali na ne používať krém určený pre násťročné ženy. V boji proti akné pomôžu i krémy na zrelšiu pleť. Opäť sa preto oplatí informovať u dermatológa.

Staršie ženy

Staršie ženy okrem vrások začína trápiť i gravitácia. Pleť nepôsobí už tak vypnuto a sviežo. Preto si treba zaobstarať hlavne prípravky, ktoré podporujú elasticitu pleti. Výborná je kyselina alguronová či vitamín A. Pre ženy vo veku 40+ je tiež dôležité používať aspoň raz do týždňa masky na tvár. Ideálne tie, ktoré budú obsahovať kyselinu hyaluronovú. A tu môžu prísť na rad aj menšie ošetrenia či botox. Toto je ten správny vek, kedy môžete začať bojovať trochu s prírodou. Ale samozrejme, všetko má svoje hranice a menej je ozaj niekedy viac.

A rada na záver. Čo by nemali ženy v žiadnom veku nikdy, naozaj nikdy podceniť? Slnečné žiarenie. Či už vám je 20,30, 40, 50... Vždy si vyberajte krémy s ochranným UV faktorom. A je jedno, či sa nachádzate doma, na horách alebo na dovolenke pri mori. Takáto ochrana je to najdôležitejšie, čo pleti môžete poskytnúť. 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio