BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Jedálniček jednej z najúspešnejších TOPmodeliek: Takto sa udržiava vo forme i po pôrode
zdroj: Instagram.com/rosiehw

Jedálniček jednej z najúspešnejších TOPmodeliek: Takto sa udržiava vo forme i po pôrode

Rosie H. Whiteley patrí posledných desať rokov medzi najžiadanejšie tváre modelingového priemyslu. Čím to je, že sa vo veku 31 rokov stále drží na vrchole a magazíny či módni dizajnéri ju milujú stále viac a viac?

Britská modelka nikdy nepatrila k tým tváram, ktoré by sa potrebovali prezentovať niečim iným, ako len svojou prácou. Možno i preto je miláčikom mnohých svetových dizajnérov, domov, ale i beauty značiek. Bývalá hviezda výročnej šou Victoria´s Secret však vie, že pracuje v biznise, kde sa veci môžu zmeniť z noci do rána... A tak ani ona nezaháľa a neustále na sebe pracuje. Už roky sa snaží dodržiavať stravovací plán od uznávanej odborníčky na prírodnú liečbu a výživu Nigmi Talib.

Jej diétne pravidlá sú celkom prísne - žiadny alkohol, mliečne výrobky, lepok i cukor. "Zo začiatku to bolo pre mňa náročné, chýbal mi pohár vína či tanier syrov a croissanty. Ale zistila som, že môžem jesť lahodné jedlá a dopriať si skvelú stravu, i keď držím túto diétu. I zdravé potraviny dokážu ulahodiť chuťovým pohárikom, prisahám! Je to všetko len o prístupe, nastavení mysle. Trvá pár týždňov, než si vaše telo na to zvykne," zverila sa pre britský Haprer´s Bazaar modelka i mamička v jednom.

Súčasťou jej jedálničku je i množstvo zeleniny, ktorá dokáže prečistiť a detoxikovať telo, ako napríklad brokolica, karfiol, ružičkový kel a kyslá kapusta. A pre správnu funkciu pečene tiež nechýba na jej tanieri množstvo cesnaku, cibule, kurkumy, avokáda a rozmarínu či oregana. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

🍃

Príspevok, ktorý zdieľa Rosie HW (@rosiehw),

zdroj: Instagram.com/rosiehw

Samotná Talib doporučuje dodržiavať túto diétu v pomer 80:20. A teda 80%  má tvoriť len zdravá strava, pričom zvyšných 20% je o malých prehreškoch, ktoré si samozrejme môžete dopriať. Ale dodržiavať pomer je v tomto prípade naozaj kľúčovou záležitosťou. "Strava je predovšetkým o rovnováhe, ako vlastne i pri všetkom ostatnom. Pre mňa je dôležité jesť čo najlepšie, či už doma, alebo v reštaurácií. Snažím sa dávať telu len to najlepšie. Ale človek sa samozrejme niekedy neubráni a tie hranolky si jednoducho musí objednať. Alebo sa odmeňujem sladkým zákuskom. Je dôležité užiť si aj tieto radosti. A to je moja predstava o rovnováhe..." dodáva známa modelka.

Pri pohľade na ňu nemáme žiadne pochybnosti o fungovaní tejto diéty. Navyše, veľké množstvo zeleniny a detoxikačnej stavy má pozitívny vplyv i na pleť. A i tú má známa modelka dokonalú. Tak čo, skúsite diétu podľa Rosie a jej poradkyne?

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio